آغاز هفته وحدت
1391/04/16 10:01:00
سرویس سیاسی
نوباوه با تاکید برتوانمندی ایران در دفع حملات سایبری:

کشورها خواستار بهره‌مندی از تجربیات ایران در دفع حملات سایبری هستند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، با تاکید بر توانمندی و قدرت ایران در دفع حملات سایبری، گفت: موفقیت‌های ایران در خنثی کردن ویروس‌های سازمان‌یافته آمریکا و رژیم صهیونیستی باعث شده، بسیاری از کشورها خواستار بهره‌مندی از تجربیات ایران در این عرصه باشند.
کشورها خواستار بهره‌مندی از تجربیات ایران در دفع حملات سایبری هستند عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، با تاکید بر توانمندی و قدرت ایران در دفع حملات سایبری، گفت: موفقیت‌های ایران در خنثی کردن ویروس‌های سازمان‌یافته آمریکا و رژیم صهیونیستی باعث شده، بسیاری از کشورها خواستار بهره‌مندی از تجربیات ایران در این عرصه باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/289.jpg کشورها,خواستار,بهره‌مندی,از,تجربیات,ایران,در,,دفع,حملات,سایبری,هستند Icana

بیژن نوباوه در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، جنگ سایبری را مبارزه‌ای واقعی و تمام عیار خواند و افزود: اگرچه جنگ سایبری به دلیل مخفی بودن از مرکز توجه کشورها پنهان است اما به دلیل اثرات مخرب باید آن را در زمره جنگ‌های واقعی قرار داد.

نماینده مردم تهران،‌ ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر شکل‌های مختلف جنگ سایبری، ادامه داد: جنگ‌های سایبری در قالب جنگ‌های نرم که به طور دائم در جریان است معمولا با آگاهی از نوع عملکرد دستگاه‌های مجازی برای کنترل تاسیسات و نهادهای زیرساختی کشورها اعم از وزارت نفت، نیرو، تاسیسات هسته‌ای و هر آنچه که در فضای مجازی امکان ارتباط اینترنتی آن وجود دارد در دستور کار قدرت‌ها قرار می گیرد.

وی حملات سایبری را بسیار آسیب‌زا خواند و تاکید کرد: جنگ‌های سایبری در زمره اقداماتی است که همواره با برنامه‌ریزی وسیع در دستور کار برخی قدرت‌ها قرار داشته و دارد.

این نماینده اصولگرای مجلس نهم، آمریکا و رژیم صهیونیستی را دارای بیشترین آمار تهاجمات سایبری خواند و افزود: مقامات آمریکا و رژیم صهیونیستی به دلیل حساسیتی که روی ایران دارند هر از چند گاهی حملات سایبری علیه ایران را در دستور کار قرار می‌دهند که نمونه آن‌را در حمله آنان به تاسیسات هسته‌ای و وزارت نفت شاهد بودیم.

نوباوه با بیان اینکه هیچ ساز وکار بین‌المللی برای جلوگیری از حملات سایبری در نظر گرفته نشده است، تاکید کرد: علت این بی‌توجهی را می‌توان در ایجاد فضای مناسب برای حمله غرب به کشورهای جهان سوم دانست.

وی با تاکید بر ضرورت پیگیری بین‌المللی حملات سایبری، گفت: در کنار پیگیری‌های بین‌المللی کشورهای مختلف جهان از جمله ایران باید با روش‌های سلبی مانع حملات سایبری دشمنان به تاسیسات خود شوند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، با تاکید بر قدرت ایران در دفع حملات سایبری، گفت: طبق اعتراف مقامات آمریکا و رژیم صهیونیستی بیش از 20 هزار افسر سایبری در ایران وجود دارد که از قدرت حک کردن و دفع حملات سایبری برخورداند.

نماینده مردم تهران در مجلس نهم، با تاکید بر توانمندی و قدرت ایران در عرصه سایبر، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در عین حال که با قدرت و دقت با حملات سایبری دشمنان مقابله می‌کند باید اقدامات تهاجمی نسبت به دشمنان را نیز در دستور کار قرار دهد.

عضوکمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اقدامات موثر جمهوری اسلامی ایران در دفع حملات سایبری، تصریح کرد: موفقیت‌های جمهوری اسلامی ایران در خنثی کردن ویروس‌های مهم و سازمان‌یافته آمریکا و رژیم صهیونیستی باعث شده امروز بسیاری از کشورها خواستار بهره‌مندی از تجربیات ایران در این عرصه هستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet