آغاز هفته وحدت
1391/04/15 15:21:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
موسوی لارگانی تاکید کرد:

انتظار فرج امام زمان (عج) بالاترین اعمال است

عضو فراکسیون روحانیون مجلس گفت:رسانه ها و نهادهای آموزشی باید برنامه های جامعی در زمینه ترویج و نشر فرهنگ انتظار ارائه کنند.
انتظار فرج امام زمان (عج) بالاترین اعمال است عضو فراکسیون روحانیون مجلس گفت:رسانه ها و نهادهای آموزشی باید برنامه های جامعی در زمینه ترویج و نشر فرهنگ انتظار ارائه کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/66.jpg انتظار,فرج,امام,زمان,(عج),بالاترین,اعمال,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛حجت الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی انتظار فرج امام زمان (عج) را بالاترین اعمال دانست و به باشگاه خبرنگاران،اظهار داشت:درروایات بسیاری برای انتظار فرج حضرت ولی عصر(عج) آثار و برکات زیادی نقل شده که منتظران حقیقی، این برکات معنوی را به خوبی درک می کنند.

این عضو فراکسیون روحانیون مجلس ادامه داد: در فرهنگ اهل‌بیت(ع) انتظار نه صرفاً یک حالت روانی، بلکه از مقوله‌ عمل شمرده شده است، بنابراین اگر انتظار، یک عمل است، منتظر هم باید عامل باشد.

وی در تشریح وظایف منتظران در عصر ظهور افزود:اگر منتظران با وظایف خود آشنا نباشند و به آن عمل نکنند، تاریخ تکرار خواهد شد و همان گونه که در زمان امام حسین(ع)، شیعیان فراوانی وجود داشتند، لیکن از میان آنها، تنها 72 نفر به وظیفه‌ی خود عمل کردند و سید الشهدا(ع) تنها ماند و آن چه نمی‌بایست اتفاق بیفتد، اتفاق افتاد، در زمان غیبت هم، چنانچه شیعیان به وظایف خود عمل نکنند، امام زمانشان تنها خواهد ماند و ظهورش به تأخیر خواهد افتاد.
حجت الاسلام موسوی لارگانی در آسیب شناسی مقوله مهدویت و انتظار اظهار داشت: در حال حاضر مشکل عمده‌ جامعه‌ ما، بسط سطحی مهدویت‌گرایی است و باید اذعان داشت که مهدویت و انتظار باید به صورت عمیق و ریشه ای واکاوی شود.
وی نقش رسانه ها و نهادهای آموزشی را در زمینه تبین فرهنگ انتظار موثر خواند و تصریح کرد: رسانه ها و نهادهای آموزشی باید برنامه های جامعی در زمینه ترویج و نشر فرهنگ انتظار ارائه کنند تا نسل های مختلف جامعه زندگی خود را مبتنی بر این فرهنگ طراحی کنند.
این عضو فراکسیون روحانیون مجلس خاطرنشان کرد: جامعه شیعی با فرهنگ انتظار و مهدویت معرفی می شود و همه آحاد جامعه وظیفه دارند در حفظ و صیانت از دستاوردهای این تفکر ارزشمند تلاش کنند./
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet