آغاز هفته وحدت
1391/04/15 16:29:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو هیات رییسه مجلس مطرح کرد:

گمانه زنی ها در مورد ریاست جمهوری یازدهم

پیرامون حضور اصولگرایان در عرصه انتخابات ریاست جمهوری دو گمانه مطرح است.نخست حضور کاندیداهای مختلف از طیف های مختلف و فراکسیون های مجزای اصولگرایان و دیگری رسیدن به یک اتحاد نظر.
گمانه زنی ها در مورد ریاست جمهوری یازدهم پیرامون حضور اصولگرایان در عرصه انتخابات ریاست جمهوری دو گمانه مطرح است.نخست حضور کاندیداهای مختلف از طیف های مختلف و فراکسیون های مجزای اصولگرایان و دیگری رسیدن به یک اتحاد نظر. https://cdn.icana.ir/d/019/12620.jpg گمانه,زنی,ها,در,مورد,ریاست,جمهوری,یازدهم Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛محمد حسین فرهنگی نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی به  مجلس نیوز (پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی)،گفت:  با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری سال 92 گمانه زنی ها در خصوص نامزدهای حاضر در این انتخابات مطرح شده و بعضا نیز شاهدیم که  در میانه این گمانه زنی ها اظهار نظرهایی نیز از جانب چهره های اصولگرا و یا اصلاح طلب مطرح می شود. پیرامون حضور اصولگرایان در عرصه انتخابات ریاست جمهوری دو گمانه مطرح است. نخست حضور کاندیداهای مختلف از طیف های مختلف و فراکسیون های مجزای اصولگرایان و دیگری رسیدن به یک اتحاد نظر.
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی (رهروان ولایت) افزود:با نگاهی به سابقه فراکسیون اصولگرایان در مجلس هشتم و هفتم به شخصه اعتقاد دارم که می توان با وجود اختلاف نظر و اختلاف سلیقه به یک فراکسیون واحد و در حقیقت به یک توافق نسبی برای ماندن زیر عنوان چتر واحد اصولگرایی رسید.در نگاه کلان انچه به ان معتقدیم اصل وحدت است. علاوه بر لزوم ایجاد و حفظ وحدت مسئله ای که باید مورد توجه قرار گیرد این است  که افراد مشکل عدم وحدت را به گردن یکدیگر بیاندازند که خود این مسئله فرافکنی و سلب مسئولیت است و بی تردید به عدم وحدت دامن می زند.
عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نظر دیگر این است که از ابتدای مجلس دو گرایش به وجود آمد و این دو گرایش بهتر است که با حفظ استقلال خود در قالب دو فراکسیون مجزا به کار خود ادامه دهند . این مسئله البته از نگاه شخص من قابل بحث است و نمی توان ان را به طور کلی نقض کرد اما ذکر یک نکته در کنار بررسی این گزینه ضروری به نظر می رسد.

وی ادامه داد:باید توجه داشت که طیف وسیعی از فراکسیون اصولگرایان با این نظر موافق نیستند و این موضوع نیز ربطی  به یکی از دو طرف ندارد بلکه در هر دو جریان چهره هایی هستند که بر این باور اعتقاد و پافشاری دارند و معتقدند که فراکسیون واحد باید تشکیل شود.

عضو هیئت رییسه مجلس در خصوص انتخابات پیش روی ریاست جمهوری گفت: در خصوص این مسئله که شایع شده است که ممکن است هاشمی رفسنجانی با اصلاح طلبان به یک هم اندیشی در عرصه انتخابات برسند نیز باید تاکید کرد که این مسئله چندان منطقی به نظر نمی رسد.
محمد حسین فرهنگی خاطرنشان کرد: از نگاه شخص من شخصیت علی اکبر هاشمی رفسنجانی ،شخصیت مستقلی است و شاید در برخی از مواضع به خصوص در سال های اخیر با اصلاح طلبان هماهنگ بوده باشد اما لازم به یاداوری است که در بسیاری از موارد نیز در همین سال های اخیر با اصولگرایان همراه و همگام بود. لذا این استدلال از یک طرف قابل طرح است اما نمی توان آن را قطع به یقین مطرح و بررسی کرد.از طرف دیگر شایعاتی نیز مبنی بر حضور علی اکبر ناطق نوری در عرصه انتخابات ریاست جمهوری مطرح شده است که شخص من تحلیلی بر این موضوع  بر ان ندارم اما شایعه طرح دو باره "دولت وحودت ملی و به طور کلی تر طرح وحدت ملی به عنوان نقطه اشتراکی بین اصولگرایان و اصلاح طلبان و حتی نیز طیف کارگزاران نیازمند تاکید چند نکته است.
وی در خاتمه گفت: رسیدن به یک نقطه مشترک بین این جریان ها به خصوص بین دو جریان کلی اصلاح طلبی و اصولگرایی بستگی به این موضوع دارد که که تا چه اندازه این دو جریان از مواضع قبلی خود عدول کنند. در غیر این صورت اگر قرار بر این باشد که وضعیتی هم چون آنچه در مجلس ششم وجود داشت مبنای کار قرار گیرد، بدون شک با رویکردی که اصولگرایان در کشور دارند قابل جمع نیست. از طرف دیگر بازنگری و تجدید نظر نیز هرگز امر محالی نیست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet