آغاز هفته وحدت
1391/04/16 13:30:57
سرویس بین الملل
جوکار با اشاره به بی‌نتیجه ماندن نشست مخالفان سوریه:

نشست قاهره، تحت سلطه رژیم‌صهیونیستی برگزار شد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، برگزاری نشست‌هایی با حضور گروه‌های معارض سوریه را تنها با هدف سهم‌خواهی و تحت سلطه رژیم صهیونیستی برای پیشبرد اهداف غرب در منطقه دانست.
نشست قاهره، تحت سلطه رژیم‌صهیونیستی برگزار شد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، برگزاری نشست‌هایی با حضور گروه‌های معارض سوریه را تنها با هدف سهم‌خواهی و تحت سلطه رژیم صهیونیستی برای پیشبرد اهداف غرب در منطقه دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/21260.jpg نشست,قاهره،,تحت,سلطه,رژیم‌صهیونیستی,برگزار,شد Icana

محمد صالح جوکار در گفت‌و‌گو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، گفت: رژیم‌صهیونیستی مسئول همه اتفاقاتی است که ما امروزه در سوریه شاهد آن هستیم و نشست‌هایی که با حضور گروه‌های معارض دولت سوریه  برگزار می‌شوند با لابی‌گری و تحت نفوذ رژیم‌صهیونیستی به دنبال رسیدن به اهداف غرب در منطقه هستند. 

نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی افزود: رژیم‌صهیونیستی هم‌اکنون و در پی موج بیداری اسلامی که کشورهای عربی منطقه خاورمیانه شاهد آن است در رعب و وحشتی وصف‌ناپذیر به سر می‌برد.

وی تاکید کرد: رژیم‌صهیونیستی خواستار آن نیست که جهان اسلام به ویژه منطقه خاورمیانه در ادامه جنبش‌های بیداری اسلامی شاهد سوریه‌ای متحد که در راستای حمایت از مردم مظلوم فلسطین و حزب‌الله لبنان قدم بر می‌دارد باشد و به دنبال آن است که با پاشیدن بذر نفاق، جنگ داخلی در سوریه به راه بیندازد و منافع خود را تامین کند.

 جوکار با اشاره به بی‌نتیجه ماندن نشست مخالفان سوریه به میزبانی اتحادیه عرب در مقر آن در قاهره مصر، گفت: برگزاری هرگونه همایش و کنفرانسی با هدف تصمیم‌گیری راجب به سوریه بدون حضور نمایندگان واقعی مردم این کشور همانطور که شاهد آن بودیم نتیجه‌ای در بر نخواهد داشت. 

وی در ادامه یادآور شد: نشست‌های که تاکنون برای متحد کردن گروه‌های مخالف برگزار شده است بیشتر جنبه نمایشی داشته و از صحنه عمل با هدف کمک به حل بحران سوریه و ایجاد اتحاد میان مردم این کشور به دور بوده است. 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس شورای اسلامی گفت: سهم‌خواهی گروه‌های شرکت‌کننده در نشست سوریه، خود نشانی از عدم دلسوزی این گروه‌ها و بی‌نتیجه بودن این نشست‌ها است و مردم سوریه باید بدانند که گروه‌هایی که شعار حمایت از آنان را سر می‌دهند تنها بازیچه‌ای در دستان ایادی استکبار و با هدف پیشبر اهداف رژیم صهیونیستی هستند.

 نشست مخالفان سوریه با حمایت آمریکا و میزبانی اتحادیه عرب در مقر این اتحادیه در قاهره برگزار شد که با اختلاف بسیار میان اعضای آن بدون صدور بیانیه نهایی مشترکی به پایان رسید./ پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet