آغاز هفته وحدت
1391/04/16 13:03:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
پورمختار تاکید کرد:

باید در بحث فساد بی‌ملاحظه با افراد برخورد کرد

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ گفت: کمیسیون اصل ۹۰ در خصوص پرونده‌های فساد مالی هرکجا که شکایتی در روند رسیدگی ببیند در این پروند‌ها ورود پیدا خواهد کرد.
باید در بحث فساد بی‌ملاحظه با افراد برخورد کرد رئیس کمیسیون اصل ۹۰ گفت: کمیسیون اصل ۹۰ در خصوص پرونده‌های فساد مالی هرکجا که شکایتی در روند رسیدگی ببیند در این پروند‌ها ورود پیدا خواهد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/19639.jpg باید,در,بحث,فساد,بی‌ملاحظه,با,افراد,برخورد,کرد Icana
به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ محمدعلی‌پورمختار،دررابطه با اولویت‌های کاری کمیسیون اصل ۹۰ به ایلنا گفت:اعضای کمیسیون اصل ۹۰ در مجلس نهم در نظر دارند پرونده‌هایی که از مجلس هشتم باقی مانده‌ است را رسیدگی و بررسی کنند تا تکلیف این پرونده‌ها و طرح‌ها در مجلس نهم مشخص شود.
وی اصلاح برخی روند‌ها و روش‌هایی در رابطه با رسیدگی پرونده‌های قضایی که موجب نارضایتی مردم در جامعه شده است را مهم‌ترین هدف کمیسیون اصل ۹۰ دانست و بیان کرد: کمیسیون اصل ۹۰ باید وارد فاز دریافت اطلاعات پرونده‌ها شود تا پرونده‌هایی که مردم از ان‌ها رضایت ندارند را اصلاح کند.
رئیس کمیسیون اصل ۹۰ در رابطه با اجرای فرامین مقام معظم رهبری گفت: مقام معظم رهبری در چند بخش تاکیدات بسیار مهمی از جمله برخورد با فساد، اجرای شعار سال تولید ملی و حمایت کار ایرانی که کمیسیون اصل ۹۰ می‌بایست این فرمایشات را دسته بندی کرده و به تناسب هرکدام را در کشور اجرایی کرد.
وی درادامه بیان کرد: کمیسیون اصل ۹۰ تاکید دارد که در برخورد با فساد برخورد جدی داشته باشد، چراکه باید با این موضوع در کشور بی‌ملاحظه برخورد شود.
رئیس کمیسیون اصل ۹۰ در رابطه با شعار سال نیز بیان کرد: طبعیتا کمیسیون می‌تواند بر اساس شکایت‌هایی که مطرح است در عدم اجرا و نحوه اجرا دخالت کند و در خصوص اجرای فرامین رهبری اقدامات و الزاماتی نیز برای رسیدن به اهداف بلند در نظر گیرد.
پورمختار در رابطه با برنامه‌های آینده کمیسیون اصل ۹۰ گفت: اصل کار کمیسیون رسیدگی بر شکایات می‌باشد منتهی رسیدگی به شکایت‌ها باید منطبق بر مسائل منطقه‌ای و بر اساس موازین حقوق و قضایی باشد و اعضا باید مواظب باشند که کسی هتک حرمت نشود و به حوزه خصوصی اشخاص به هیچ وجه ورود نیابند و در مسائل حاشیه‌ای نیز دخالت نکنند.
وی در ادامه بیان کرد:کمیسیون اصل ۹۰ در خصوص هر مسئله‌ای که به کار قوا مربوط می‌شود ورود پیدا می‌کند.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا کمیسیون اصل ۹۰ در موضوع پرونده‌های اختلاس بیمه و فساد مالی ورود پیدا خواهد کرد؟ گفت: اگر کسی شکایت از طرز کار رسیدگی به این پرونده‌ها داشته باشد کمیسیون اصل ۹۰ ورود پیدا می‌کند./
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet