آغاز هفته وحدت
1391/04/16 14:10:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
میرکاظمی:

با افزایش بهره‌وری می‌توان با تحریم‌ها مقابله کرد

رییس کمیسیون انرژی مجلس گفت: تا زمانی که با بصیرت و تیزهوشی مقابله با تحریم‌ها را مدیریت کنیم، آسیبی به کشور وارد نمی‌شود.
با افزایش بهره‌وری می‌توان با تحریم‌ها مقابله کرد رییس کمیسیون انرژی مجلس گفت: تا زمانی که با بصیرت و تیزهوشی مقابله با تحریم‌ها را مدیریت کنیم، آسیبی به کشور وارد نمی‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/20644.jpg با,افزایش,بهره‌وری,می‌توان,با,تحریم‌ها,مقابله,کرد Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛مسعود میرکاظمی درخصوص راهکارهای مقابله با تحریم، به ایسنا گفت:این تحریم‌ها چیز جدیدی نیست و کشور ما از 30 سال قبل در تحریم‌های مختلف به سر می‌برد.

وی افزود: اینکه کشورهای غربی و اروپایی عنوان می‌کنند که ایران در مورد بیمه کشتی‌های حمل کننده سوخت و سایر کالاها تحریم شده است، موضوعی است که از گذشته وجود داشته و شرکت‌های بیمه خارجی با ما همکاری نداشته‌اند، ما از گذشته خودمان کشتی‌ها را بیمه می‌کردیم، اکنون نیز دولت اعلام کرده که شرکت‌های بیمه‌ای در داخل کشور می‌توانند نفتکش‌ها را بیمه کنند و هیچ مشکلی در این رابطه وجود ندارد.

رییس کمیسیون انرژی مجلس خاطر نشان کرد: البته برخی از کشورها همچون ژاپن مصوبه‌ای را دارند که طبق آن، خودشان نفتکش‌هایشان را بیمه می‌کنند، بر این اساس می‌توان به این نتیجه رسید که کشورهای خریدار نفت ما می‌توانند به راهکارهایی برای دستیابی به نفت کشورمان دست پیدا کنند.

میرکاظمی در ادامه با بیان اینکه نقل و انتقال مواد اولیه و کالاها برای تولید‌کنندگان در شرایط تحریم‌ها با مشکلاتی مواجه می‌شود، افزود: در این شرایط باید از تولیدکنندگان حمایت کرد و با دادن تسهیلات ارزان قیمت، آنها را تقویت کرد.

وی با بیان اینکه افزایش بهره‌وری مهمترین نکته در شرایط تحریم است، گفت: در صورتی که بتوانیم بهره‌وری را بالا ببریم آنگاه می‌توان بخشی از مشکلات به وجود آمده از تحریم را مرتفع کرد، در این رابطه دستگاه‌های اجرایی باید اقداماتی برای حمایت از تولیدکنندگان به کار گیرند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تحریم‌ها از 30 سال گذشته تاکنون مدیریت شده است، گفت: تحریم‌ها از ابتدای انقلاب تاکنون بسیار جدی بوده و مسئولان و مردم توانستند آن را مدیریت کنند.

میرکاظمی خاطرنشان کرد:تا زمانی که با بصیرت و تیزهوشی مقابله با تحریم‌ها را مدیریت کنیم آسیبی به کشور وارد نمی‌شود و در مقابل اگر مدیریت را رها کنیم ممکن است مشکلاتی متوجه کشور شود./

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet