خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1391/04/16 11:37:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو فراکسیون روحانیون مجلس:

گریز مشهودی از قانون بانکداری اسلامی در بانک های ما وجود دارد

جریمه دیر کردی که بانک ها برای وام ها دریافت می کنند از نظر ما غیر قانونی و غیر شرعی است.
گریز مشهودی از قانون بانکداری اسلامی در بانک های ما وجود دارد جریمه دیر کردی که بانک ها برای وام ها دریافت می کنند از نظر ما غیر قانونی و غیر شرعی است. https://cdn.icana.ir/d/019/20136.jpg گریز,مشهودی,از,قانون,بانکداری,اسلامی,در,بانک,های,ما,وجود,دارد Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛حجت الاسلام دخیل عباس زارع زاده مهریزی عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور به مجلس نیوز گفت :ما در بانکداری تعاریف و قانون اسلامی داریم اما متاسفانه در اجرا مشکل داریم و و طرح هایی که برای بانکداری اسلامی تعریف شده است اعمال نمی شود و گریز مشهودی از قانون بانکداری اسلامی در بانک های ما وجود دارد.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی افزود: فاکتور سازی ها و رفتار های صوری در اکثر قراردادهای بانکها دیده می شود ؛ تعاریف سرمایه گذاری و تولید در طرح های بانکی صوری است و به همین دلیل پاسخ درستی از جامعه دریافت نمی کنند.

نماینده مردم مهریز، ابرکوه، خاتم ، بافق و بهاباد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: جریمه دیر کردی که بانک ها برای وام ها دریافت می کنند ، غیر قانونی و غیر شرعی است و اسلام این مساله قبول ندارد.

وی افزود: نظارت در پرداخت ها و نحوه مصارف بانکی وجود ندارد ؛ باید مجلس نسبت این موضوع عکس العمل نشان دهد و واقعا در مقابل بانک های متخلف بایستد و تفهیم کند که باید عملا  قانون بانکداری اسلامی اجرا شود.

زارع زاده در خاتمه گفت:مجلس  جدیتش باید در بحث بانکداری جدی تر باشد و درباره خواسته های نا مشروع بانکها مقاومت کند و اجازه اجرای موارد غیر قانونی را به بانک ها ندهد./

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet