روز مجلس
1391/04/16 12:41:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس هشدار داد:

با کشوری که نتواند امنیت دیپلمات های ایرانی را تامین کند،برخورد می کنیم

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره رفتار خشن پلیس آلمان با یک دیپلمات جمهوری اسلامی ایران گفت: اگر کشوری نتواند امنیت دیپلمات‌های ما را حفظ کند، مراحل برخورد با دولت آن را در دستور کار قرار می‌دهیم.
با کشوری که نتواند امنیت دیپلمات های ایرانی را تامین کند،برخورد می کنیم سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره رفتار خشن پلیس آلمان با یک دیپلمات جمهوری اسلامی ایران گفت: اگر کشوری نتواند امنیت دیپلمات‌های ما را حفظ کند، مراحل برخورد با دولت آن را در دستور کار قرار می‌دهیم. https://cdn.icana.ir/d/019/12845.jpg با,کشوری,که,نتواند,امنیت,دیپلمات,های,ایرانی,را,تامین,کند،برخورد,می,کنیم Icana
 سید حسین نقوی حسینی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی باشگاه خبرنگاران، درباره رفتار خشن پلیس آلمان با یک دیپلمات ایرانی علی‌رغم اینکه دیپلمات مذکور توسط یک زن آفریقایی تبار مورد حمله قرار گرفته است، اظهار داشت: در شرایطی فعلی برخی از کشور‌های غربی در تلاش هستند یک فضای مسموم و نامناسب تبلیغاتی علیه جمهوری اسلامی ایران بوجود آوردند لذا با تحریک افراد برای دیپلمات‌های ایرانی مشکلاتی را ایجاد می‌کنند تا به این فضای مسموم کمک شود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به نقش گروهک منافقین و لابی صهیونیستی در اروپا برای تحریک افراد علیه دیپلمات‌های ایرانی افزود: این گروه‌های تروریستی که در کشورهای غرب فعالیت می‌کنند، به تحریک افراد پرداخته تا امنیت اجتماعی و فرهنگی دیپلمات‌های ایران را در ملأ عام دچار مشکل کنند.

وی با بیان اینکه هر کشوری باید به وظایف دیپلماتیک خود به صورت صحیح عمل کند، تصریح کرد: همه کشورها از جمله آلمان، موظف هستند مقررات کنوانسیون‌های بین‌المللی را به طور دقیق رعایت کنند و مسئولیت حفظ حرمت و امنیت اجتماعی دیپلمات‌های ایران در کشور‌های دیگر، مستقیما بر عهده دولت میزبان است.

نقوی حسینی گفت: اگر کشوری نتواند امنیت دیپلمات‌های ما را حفظ کند، مراحل برخورد با دولت آن را در دستور کار قرار می‌دهیم و در این زمینه قطعا وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران عکس العمل لازم را نشان داده و از دولت آلمان می‌خواهد که به وظیفه قانونی خود عمل کند.

وی افزود: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، موضوع حمله پلیس آلمان به دیپلمات ایرانی را بررسی می‌کند و از وزارت امور خارجه می‌خواهد که از حقوق دیپلماتیک دیپلمات‌های ایرانی در کشورهای خارجی دفاع کند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: قطعا وزارت امور خارجه در مقابله با اینگونه برخوردها وظیفه قانونی خود را انجام می‌دهد و اگر کشوری رفتاری خارج از رفتار نزاکت دیپلماتیک داشته باشد و این رفتارها تکرار شود، مجلس شورای اسلامی حتما در مورد آن اقدام می‌کند و موضوع را به طور جدی‌تر پیگیری خواهد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet