آغاز هفته وحدت
1391/04/16 22:57:43
سرویس سیاسی
لاریجانی در همایش مهدویت (عج):

تنش میان مسئولان موجب خارج شدن کشور از آیین مهدویت می‌شود

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه ایجاد تنش میان مسئولان موجب جدا شدن کشور از جامعه مهدویت می‌شود، گفت: تربیت اسلامی این است که تمام مردم و مسئولان اهل مراقبه باشند.
تنش میان مسئولان موجب خارج شدن کشور از آیین مهدویت می‌شود رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه ایجاد تنش میان مسئولان موجب جدا شدن کشور از جامعه مهدویت می‌شود، گفت: تربیت اسلامی این است که تمام مردم و مسئولان اهل مراقبه باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/22102.jpg تنش,میان,مسئولان,موجب,خارج,شدن,کشور,از,آیین,مهدویت,می‌شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی لاریجانی در همایش مهدویت (عج) با بیان اینکه خوشبختانه بانوان در موسسه نورالیقین جزو عاملان قرآن هستند، افزود: براساس روایاتی از رسول اکرم (ص) حافظان و عاملان قرآن کریم جزو اشراف قرآن در اسلام به شمار می‌آیند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه یکی از ویژگی‌های عصر مهدویت رشد فکری و عقلی زنان است، اظهارداشت: در عصر مهدویت که میزان دانایی در جامعه بالا می‌رود، زنان خانه‌دار به مقام اجتهاد می‌رسند.

لاریجانی با اشاره به اینکه تفسیر کتب المیزان یکی از محورهای تدریسی در مدرسه نورالیقین به شمار می‌آید، گفت: این تفسیر در نظر بزرگان اسلام جایگاه والایی دارد به صورتی که شهید مطهری در آثار خود از این تفسیر استفاده می‌کرده است.

وی با اشاره به ولادت امام زمان (عج) و فرا رسیدن نیمه شعبان یادآور شد: براساس روایات اولیای دین شب قدر و شب نیمه شعبان در یک تراز هستند، به این صورت که در شب قدر کتاب تدوین خداوند یعنی قرآن نازل شده و در شب نیمه شعبان کتاب تکوین متولد شده است که در این روز مقدرات انسان‌ها رقم می‌خورد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه بزرگداشت ایام شعبانیه یعنی توجه داشتن به مفاهیم مهدویت و ظهور، ادامه داد: به طور حتم فیض خداوند از طریق ولی خدا به امت اسلامی می‌رسد، از این‌رو ولایت در مکتب اسلامی یک اتکای بزرگ است.

عضو کمیسیون شوراها در مجلس نهم با تاکید بر اینکه از خصوصیات مکتب تشیع پشتیبانی حضرت ولی‌عصر (عج) از هر انسان است،‌ یادآور شد: این موضوع نشان‌دهنده آن است که مسلمانان و به ویژه شیعیان رهاشده و بی‌کس نیستند.

وی با بیان اینکه یک انسان همیشه در حال تغییر است، گفت: نفس انسان در ابتدای خلقت یک استعداد دارد و به میزان دریافت‌ها تاثیر می‌پذیرد، از این‌رو اگر دریافت‌ها خدایی باشد، استعداد هم خدایی می‌شود اما در صورتی که آن دریافت نامناسب و غیرخدایی باشد، استعدادها هم به سوی راهی غیر از راه خدایی می‌روند.

لاریجانی با اعلام اینکه هم‌اکنون جامعه مهدوی ایران کانون اصلی توحیدگرایی در جهان است، افزود: این موضوع تنها در صورتی محقق می‌شود که مردم و مسئولان جامعه موثر واقعی را خدا بدانند و بعد از عقل و لوازم دیگر استفاده کنند.

نماینده مردم قم در مجلس نهم با تاکید بر اینکه در جامعه مهدوی باید تا زمان ظهور حضرت مهدی (عج) با ظلم مبارزه کرد، تصریح کرد: هم‌اکنون تفکراتی وجود دارد که قیام و مبارزه با ظلم را خطا و اشتباه می‌داند، اما تفکر جامعه مهدوی حرکتی پویا و مبارزه با ظلم است.

وی با اعلام اینکه براساس آیین مهدویت مسلمانان باید با ظلم به صورت خردمندانه مبارزه کنند، افزود: به طور حتم یاوران خالص حضرت مهدی (عج) در درون حرکت و پویایی مشخص می‌شوند و اگر این اقدامات به زبان باشد نمی‌توان یاران اصلی را شناخت.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مبارزه با ظلم و ستم در زمان ظهور نیاز به افراد بالفعل دارد، تصریح کرد: ما در جامعه مهدوی باید به ایده‌های حضرت مهدی (عج) توجه و با ظلم و ستم مبارزه کنیم.

عضو کمیسیون شوراها در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هم‌اکنون طاغوت اصلی در جهان کشورهای استکباری به ویژه آمریکا است، گفت: این کشورها برای رسیدن به اهداف شوم خود به کشورهای آزاده به ویژه ایران فشار وارد می‌کنند، اما ملت ایران می‌خواهد روی پای خود بایستد از این‌رو با هرگونه ظلم و ستم مبارزه می‌کند.

لاریجانی با بیان اینکه مرام مهدوی کشور ایران، حمایت از کشورهای مظلوم است، ادامه داد: این موضوع تنها با تدبیر و برنامه‌ریزی محقق می‌شود.

وی با اعلام اینکه رشد علمی یکی از خصوصیات جامعه مهدوی است، گفت: حرکت جامعه به طور حتم باید به سوی دانایی باشد، از این‌رو کشور نباید به دنبال سکون و خرافات برود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه یکی از مشکلات کنونی جامعه مهدویت در ایران ایجاد تنش و دعوا میان مسئولان است، تصریح کرد: امروز مسائل و مشکلات زیادی مانند معضلات اقتصادی، گرانی و اشتغال در کشور وجود دارد که مردم هم انتظار دارند که مسئولان با مودت برای حل مشکلات تلاش کنند.

رئیس نهاد قانونگذاری با تاکید بر اینکه ایجاد تنش میان مسئولان موجب جدا شدن کشور از جامعه مهدویت می‌شود، گفت: تربیت اسلامی این است که تمام مردم و مسئولان اهل مراقبه باشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet