آغاز هفته وحدت
1391/04/17 09:30:00
سرویس اجتماعی
مرضیه وحیددستجردی تشریح کرد:

مشوق‌هایی برای ماندگاری پزشکان

وزیر بهداشت٬ درمان و آموزش‌پزشکی با اشاره به الزامات اجرای پزشک خانواده در سطح آموزش، گفت: برنامه‌ پزشک خانواده با پذیرش بدون آزمون پنج هزار نفر در تخصص پزشک خانواده مشوق‌هایی برای ماندگاری پزشکان را اجرایی خواهد کرد.
مشوق‌هایی برای ماندگاری پزشکان وزیر بهداشت٬ درمان و آموزش‌پزشکی با اشاره به الزامات اجرای پزشک خانواده در سطح آموزش، گفت: برنامه‌ پزشک خانواده با پذیرش بدون آزمون پنج هزار نفر در تخصص پزشک خانواده مشوق‌هایی برای ماندگاری پزشکان را اجرایی خواهد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/20642.jpg مشوق‌هایی,برای,ماندگاری,پزشکان Icana

به‌گزارش خبرگزاری خانه ملت٬ مرضیه وحیددستجردی٬ درباره چگونگی تحول آموزش پزشکی با اجرای نظام ارجاع و پزشک خانواده توضیح داد: بیش از 40 کشور توسعه یافته دنیا به این نتیجه رسیده‌اند که برنامه نظام ارجاع را پیاده کنند و در اجرای آن نیز موفق بوده‌اند و ما هم به آن بلوغ دست پیدا کردیم که جز نظام ارجاع راه دیگری برای خروج از بن‌بست بهداشت و درمان نداریم.

وزیر بهداشت٬ درمان و آموزش‌پزشکی٬ گفت: این موضوع به صورت طبیعی برای ما اتفاق افتاده که نظام پزشک خانواده را اجرا کنیم و راهش این است که تمام برنامه‌های آموزشی را به همراه برنامه‌های بهداشتی و درمانی با برنامه‌ پزشک خانواده هماهنگ کنیم.

وحیددستجردی افزود: در واقع برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع یک برنامه محوری است که لازم است ارزش‌گذاری  و وزن گذاری بیشتری بر روی آن صورت پذیرد و بیشترین ارزش به پزشک خانواده داده شود.

وی ادامه داد: بنابراین کل ارجاعات با پزشک خانواده است و جزء آموزش‌های دانشجویان پزشکی قرار داده شده تا تحول آموزش پزشکی به همراه داشته باشد.

وزیر بهداشت٬ درمان و آموزش‌پزشکی تصریح کرد: تعرفه ها باید به گونه ای باشند که معیشت کسانیکه تخصص پزشک خانواده و یا پزشک خانواده را انتخاب می کنند، تامین شود.

وی افزود: ما برای کمک به ماندگاری پزشکان، تخصص پزشک خانواده را طراحی کردیم که امیدواریم 5 هزار پزشک خانواده را وارد تخصص کنیم. البته این تعداد در طی زمان جذب می شوند و کسانی که در مناطق محروم کار کردند، رضایتمندی مردم را کسب کردند و سیستم بهداشت و درمان از آنها راضی بوده در اولویت این طرح هستند.

وحیددستجردی گفت: اگر بتوانیم پرداخت های به روز و متناسب با کیفیت و مناطق دور افتاده را تامین کنیم به اجرای بهتر پزشک خانواده کمک می کند تا همه فارغ التحصیلان نخواهند وارد تخصص شوند و احساس کنند اگر به برنامه پزشک خانواده روی بیاورند برای آنها منفعت بیشتر مادی و معنوی به همراه خواهد داشت.

وزیر بهداشت٬ درمان و آموزش‌پزشکی یادآور شد: ورود پزشکان به دوره تخصصی پزشک خانواده بدون آزمون خواهد بود، MPH پزشکان خانواده را هم برای آنها طراحی کردیم و مشوق های دیگری هم برای آنها در نظر می‌گیریم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet