آغاز هفته وحدت
1391/04/18 08:49:01
سرویس اقتصادی
قادری:

مهار گرانی راهکار اقتصادی می‌خواهد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با تاکید بر این که مهار گرانی ها راهکار اقتصادی می خواهد افزود: برخی از مشکلات ریشه اقتصادی داردمانند نقدینگی که باعث تورم و گرانی درجامعه می شود.
مهار گرانی راهکار اقتصادی می‌خواهد عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با تاکید بر این که مهار گرانی ها راهکار اقتصادی می خواهد افزود: برخی از مشکلات ریشه اقتصادی داردمانند نقدینگی که باعث تورم و گرانی درجامعه می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/21769.jpg مهار,گرانی,راهکار,اقتصادی,می‌خواهد Icana

جعفرقادری درگفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت،  درباره گرانی های اخیر و دلایل آن گفت: بخشی از گرانی ها به مشکلات مدیریتی برمی گردد ودولت نتوانسته در کنترل قیمت ها خوب عمل کند.

نماینده مردم شیراز درمجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دولت افزایش قیمت ها را به عنوان یک مشکل قبول ندارد و اگر این واقعیت را بپذیرد قطعا برایش تدبیر می کندو علاوه بر توان کارشناسی خود از کارشناسان بیرون از دولت نیز مشورت می گیرد.

وی اظهار داشت: اگر دولت گرانی ها و مشکلات پیش آمده را بپذیرد باید اراده ای برای حل این مشکل و کنترل گرانی ها داشته باشد اما ما معتقدیم دولت نه مشکلات را قبول دارد و نه اراده ای برای ساماندهی آن دارد.

 عضوکمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات درمجلس افزود: درحال حاضر برای مهار گرانی ها مجلس وارد عمل شده و تلاش هایی شده تا مجلس برای حل این مشکلات و معضلات دولت را یاری کند.

قادری ادامه داد: روش تعزیراتی برای مقابله با گرانی ها روشی است که درکوتاه مدت تاثیرگذار است و دولت باید از ابزارهای دیگر برای کنترل قیمتها استفاده کند.

این عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با تاکید بر این که مهار گرانی ها راهکار اقتصادی می خواهد گفت: برخی از مشکلات ریشه اقتصادی داردمانند نقدینگی که باعث تورم و گرانی درجامعه می شود.

نماینده مردم شیراز درمجلس  درباره ارز سه نرخی نیزگفت: با توجه به وضعیت موجود نظام ارز تک نرخی و شناور مدیریت شده قابل دفاع نیست و راهی جز تن دادن به نظام ارز چند نرخی نداریم.

این عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس درادامه اظهار داشت: نرخ ارز اگر پایین نگه داشته شود نمی تواند پاسخگوی تقاضا باشد و اگر بالا نگه داشته شود مشکلات اقتصادی بیشتر می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet