آغاز هفته وحدت
1391/04/17 10:55:58
سرویس اقتصادی
رحمانی فضلی:

اخلاق، قانون و کار کارشناسی ارکان اصلی دیوان محاسبات

رئیس دیوان محاسبات کشور با تاکید بر اینکه دیوان محاسبات از نظر ساختار سازمانی چندوجهی است که همه اجزای آن مستقل هستند، تصریح کرد: این سازمان اداره نمی‌شود مگر با اخلاق، قانون و کار کارشناسی.
اخلاق، قانون و کار کارشناسی ارکان اصلی دیوان محاسبات رئیس دیوان محاسبات کشور با تاکید بر اینکه دیوان محاسبات از نظر ساختار سازمانی چندوجهی است که همه اجزای آن مستقل هستند، تصریح کرد: این سازمان اداره نمی‌شود مگر با اخلاق، قانون و کار کارشناسی. https://cdn.icana.ir/d/019/9848.jpg اخلاق،,قانون,و,کار,کارشناسی,ارکان,اصلی,دیوان,محاسبات Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،‌ عبدالرضا رحمانی فضلی در مراسم تودیع و معارفه دادستان و ابقای رئیس دیوان محاسبات با بیان اینکه امیدوارم رای نمایندگان به عملکرد دیوان محاسبات مورد قبول رحمت حق قرار گیرد، اظهار کرد: تلاش همکاران ما در دیوان محاسبات با روال و فرآیندی که در این 4 سال طی شد، حدود 3 برابر افزایش داشت.

رئیس دیوان محاسبات کشور با اعلام اینکه در حسابرسی ضمنی هر یک از این مراحل تقریباً مسیر تفریغ بودجه به جز هیات عمومی طی شد، افزود: این امر توانست گام موثری در پیشگیری باشد.

وی  ادامه داد: در دیوان محاسبات نیروهای خدوم، زحمتکش، ولایی و پاکی هستند و حکم تخلف در این دیوان از تعداد انگشتان یک دست کمتر بوده است، از سوی دیگر کارکنان دیوان محاسبات الگوی کامل حجاب اسلامی بدون آنکه اجباری در کار باشد، هستند.

رحمانی فضلی با بیان اینکه تاکید و تلاش ما در دیوان تفریغ بودجه و بحث پیشگیری است، بیان کرد: در بحث تفریغ بودجه همواره جلوتر از دولت گزارش مربوطه را به مجلس ارائه کرده‌ایم و سعی داشتیم با ارائه پیشنهاد در طی رسیدگی به بودجه کمک‌رسانی کنیم. در بحث پیشگیری نیز با استفاده از طرح «سنا» و حسابرسی ضمنی توانستیم میزان تخلفات را کاهش دهیم.

وی با اعلام اینکه در حوزه آموزش کارکنان دیوان محاسبات 540 هزار نفر آموزش داده‌ایم و 5 هکتار زمین در دماوند را به‌عنوان مرکز آموزش دیوان در نظر گرفته‌ایم، گفت: در حوزه انتشارات نیز 25 عنوان کتاب و مقاله در حوزه پیشگیری و هدایت منتشر شده است، از سوی دیگر در جذب نیرو تلاش کرده‌ایم که بهترین و قوی‌ترین افراد را انتخاب کنیم.

رحمانی فضلی با تاکید بر اینکه دیوان محاسبات از نظر ساختار سازمانی چندوجهی است که همه اجزای آن مستقل هستند، تصریح کرد: چنین مجموعه‌ای در هیچ جایی از کشور نداریم، این سازمان اداره نمی‌شود مگر با اخلاق، قانون و کار کارشناسی.

 وی اظهار امیدواری کرد که با اعتماد مجلس بتوانیم نقش موثری در حوزه عدالت و برقراری آن داشته باشیم.

 رئیس دیوان محاسبات کشورهمچنین تاکید کرد: خوشبختانه تاکنون هیچ مشکلی از سوی مدیران دستگاه‌های اجرایی نداشتیم و آنها با تعامل مثبت با دیوان همکاری می‌کردند.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet