آغاز هفته وحدت
1391/04/17 11:41:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

بهارستان مشکلات نشریات را پیگیری می‌کند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از اهتمام ویژه پارلمان به مشکلات بخش فرهنگی کشور خصوصا نشریات و جراید خبر داد.
بهارستان مشکلات نشریات را پیگیری می‌کند عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از اهتمام ویژه پارلمان به مشکلات بخش فرهنگی کشور خصوصا نشریات و جراید خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/6350.jpg بهارستان,مشکلات,نشریات,را,پیگیری,می‌کند Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ سید ناصر موسوی لارگانی نماینده مردم فلاورجان با اشاره به افزایش قیمت کاغذ روزنامه و مشکلات پیش آمده برای نشریات و روزنامه‌ها به باشگاه خبرنگاران گفت:وزارت صنعت، معدن و تجارت قول‌های مساعدی برای کاهش قیمت و کنترل بازار داده است اما باتوجه به عدم تولید داخلی کاغذ و واردات خارجی آن و بازار بی‌ثبات ارز امکان وجود چنین مشکلاتی قابل پیش‌بینی بود.
وی در ادامه با اشاره به نامگذاری سال جاری بنام تولید ملی، حمایت ازکار و سرمایه ایرانی افزود: ضروری است با جلوگیری از نوسان بازار ارز از ناشران و مولفان داخلی حمایت شود تا انگیزه در تولید‌کننده فرهنگ از بین نرود.

نماینده مردم فلاورجان همچنین حمایت از نشریات دولتی و غیردولتی را در یک کفه این ترازو دانست و با بیان اینکه باید در پرداختن به نشریات دولتی وغیردولتی عدالت ایجاد شود، خاطرنشان کرد: بهارستان به طور جد پیگیر مشکلات بخش نشریات است و در اسرع زمان به بررسی این موضوع خواهد پرداخت.

گفتنی است؛ با افزایش و نوسان قیمت ارز در بازار داخلی و به تبع آن افزایش قیمت کاغذ وارداتی روزنامه بسیاری از روزنامه‌های غیر دولتی با مشکل تامین مواد اولیه خود مواجه و خواستار حمایت نهادهای قانونگذار و اجرایی کشور هستند./

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet