آغاز هفته وحدت
1391/04/17 12:53:03
سرویس اقتصادی
رحیمی:اولویت دیوان باید پیشگیری از تخلف باشد

هدف دیوان محاسبات مچ گیری نیست

دادستان دیوان محاسبات کشور، هدف دیوان محاسبات را پاسداری از بیت‌المال خواند و با تاکید بر اینکه هدف در دیوان محاسبات مچ گیری نیست بلکه اصلاح امور است، گفت:اولویت دیوان باید پیشگیری از تخلف باشد.
هدف دیوان محاسبات مچ گیری نیست دادستان دیوان محاسبات کشور، هدف دیوان محاسبات را پاسداری از بیت‌المال خواند و با تاکید بر اینکه هدف در دیوان محاسبات مچ گیری نیست بلکه اصلاح امور است، گفت:اولویت دیوان باید پیشگیری از تخلف باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/4065.jpg هدف,دیوان,محاسبات,مچ,گیری,نیست Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،‌ امین‌حسین رحیمی در مراسم تودیع و معارفه دادستان و ابقای رئیس دیوان محاسبات که صبح امروز –شنبه 17 تیر- در دیوان محاسبات برگزار شد، با بیان اینکه هر مسئول جدیدی که در جایگاهی قرار می‌گیرد باید از تجربیات مدیران گذشته استفاده کند، به سوابق اجرایی خود اشاره و اظهار کرد: نمایندگی مجلس جایگاه بسیار بالایی است و افرادی که نماینده می‌شوند کرسی خدمت را رها نمی‌کنند.

دادستان دیوان محاسبات کشور با توضیح اینکه یکی از دلایل من برای کاندیدا نشدن در مجلس  نحوه قانون‌گذاری در مجلس بود، ادامه داد: متاسفانه دولت رویه‌ای ایجاد کرده است که کار نمایندگی با اشکال مواجه می‌شود، به طوری که بیشتر وقت نمایندگان صرف حل مسائل و مشکلات حوزه انتخابیه‌شان می‌شود.

نماینده مردم ملایر در دوره هشتم مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اگر نمایندگان مطالبات مردم را پیگیری نکنند یا کارها دیر انجام می‌شود و یا اصلا انجام نمی‌شود، بنابراین نمایندگان چاره‌ای جز حل مسائل مردم حوزه انتخابیه خود را ندارند،‌از سوی دیگر همین امر به کار قانون‌گذاری و نظارت در مجلس نیز آسیب وارد می‌کند.

رحیمی با تاکید بر اینکه یک سال پیش از انتخابات اعلام کردم که کاندیدای مجلس نهم نمی‌شوم، گفت:نمایندگی مجلس را خودم نخواستم، از سوی دیگر رئیس قوه قضاییه نامه‌ای مبنی بر مشاوره قوه قضاییه در امور مجلس را به بنده ابلاغ کردند که سمت بدون دردسری است و همه را می‌توانی راضی نگه دارید؛ اما از آن جایگاه در جایگاهی قرار گرفتم که اگر درست کار کنم بسیاری از من ناراضی می‌شوند.

دادستان دیوان محاسبات کشور، بیان کرد: من فقط برای خدمت آمدم و مجموعه دیوان محاسبات زمانی می‌تواند موثر باشد که همه اجزای آن با تعامل سازنده با یکدیگر به عنوان پاسدار بیت‌المال تلاش کنند؛ چرا که به تنهایی نمی‌توان به اهداف دیوان دست پیدا کرد.

وی مهم‌ترین هدف دیوان محاسبات را پاسداری از بیت‌المال خواند و تصریح کرد: اولویت دیوان باید پیشگیری از تخلف باشد که متاسفانه این بحث در کشور ما در تمامی حوزه‌ها مغفول مانده است به طوری که اگر زمینه‌های پیشگیرانه را فراهم کنیم تخلفی صورت نمی‌گیرد.

رحیمی با تاکید بر لزوم اصلاح روش‌ها در دیوان محاسبات، با بیان اینکه نظارت دیوان باید به روز باشد، افزود: اگر قانون ایراد دارد باید آن را اصلاح کنیم، زیرا قوانین دیوان محاسبات مربوط به دهه 60 است و نیاز امروز را جواب نمی‌دهد، بنابراین یکی دیگر از کارهای مهم، تصویب قوانین مورد نیاز مجلس است.

به گفته دادستان دیوان محاسبات کشور، با اقدامات پیشگیرانه مدیران را نیز حفظ خواهیم کرد؛ اما برای برخی از افراد بیت‌المال و قانون اهمیتی ندارد بنابراین با آنان باید برخورد شود، از سوی دیگر اطاله دادرسی نیز مساله مهمی است که باید آن را کاهش داد.

دادستان دیوان محاسبات کشور با تاکید بر اینکه هدف در دیوان محاسبات مچ گیری نیست بلکه اصلاح امور است، گفت: قصد دیوان محاسبات حفظ بیت‌المال است؛ اما با کسانی که قانون زیر پا می‌گذارند و تخلف کردن برایشان عادی است، برخورد می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet