آغاز هفته وحدت
1391/04/17 15:24:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
هشدار عضو کمیسیون برنامه و بودجه:

دستکاری نرخ ارز پیامدهای تورمی دارد

بخش عمده ای از خریدارنی که برای ارز وارد می شوند،تقاضای غیر واقعی دارند و ارز را به عنوان یک امکان برای قدرت خرید خود استفاده می کنند و برای پاسخگویی به نیاز های مبادلاتی و واقعی تقاضا نمی کنند.
دستکاری نرخ ارز پیامدهای تورمی دارد بخش عمده ای از خریدارنی که برای ارز وارد می شوند،تقاضای غیر واقعی دارند و ارز را به عنوان یک امکان برای قدرت خرید خود استفاده می کنند و برای پاسخگویی به نیاز های مبادلاتی و واقعی تقاضا نمی کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/13631.jpg دستکاری,نرخ,ارز,پیامدهای,تورمی,دارد Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ جعفر قادری عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی به اعتدال،گفت:در برنامه پنجم و سند بالا دستی  آمده است که نظام ارزی ما یک نظام ارزی شناور مدیریت شده است و نرخ واحد تک نرخی را باید داشته باشد .

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی (رهروان ولایت) ، درادامه به شرایط کنونی کشور و مشکلات اقتصادی اشاره کرد و گفت: الان در شرایطی هستیم که رسیدن به نظام ارزی تک نرخی، با مسائل و مشکلات عدیده ای مواجه است ؛ بخشی از التهابی که در بازار وجود دارد تقاضای کاذب است و نتیجه انتظارات بازار در زمینه تحریم ها و محدودیت هایی که در خارج  کشور وجود دارد  نیز بر این التهابات کاذب افزوده است.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی افزود: بخش عمده ای از خریدارنی که برای ارز وارد می شوند ، تقاضای غیر واقعی دارند و ارز را به عنوان یک امکان برای قدرت خرید خود استفاده می کند و برای پاسخگویی به نیاز های مبادلاتی و واقعی تقاضا نمی کنند .

وی گفت:اگر بانک مرکزی نرخ ارز را در یک دامنه پایین تعیین کند نمی تواند پاسخگوی انتظارات رو به رشد بازار باشد و اگر در سطح بالا  تعیین کند ، به خاطر مشکلاتی که ایجاد می شود ، خیلی به مصلحت نیست.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در خاتمه گفت: تعیین برنامه برای ارز باید کاملا کارشناسی صورت بگیرد ، هرگونه دستکاری نرخ ارز می تواند پیامدهای تورمی داشته باشد؛ در شرایط فعلی شاید نتوانیم یک نرخ ثابت داشته باشیم و تعیین آن کار آسان و راحتی نیست و نمی توان نرخ ثابتی در این اوضاع اقتصادی تعیین کرد./
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet