خبرگزاری خانه ملت

ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1391/04/17 14:08:29
سرویس سیاسی
آذین:

ملت ایران حق غنی‌سازی 20 درصد را برای خود محفوظ می‌داند

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل نودم قانون اساسی، حرکت در چارچوب مقررات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را بهترین گام اعتمادساز جمهوری اسلامی ایران خواند و گفت: غرب باید بداند که جمهوری اسلامی ایران هیچ‌گاه از حقوق مسلم خود در استفاده از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای و بحث غنی‌سازی به میزان مورد نیاز دست نخواهد کشید.
ملت ایران حق غنی‌سازی 20 درصد را برای خود محفوظ می‌داند عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل نودم قانون اساسی، حرکت در چارچوب مقررات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را بهترین گام اعتمادساز جمهوری اسلامی ایران خواند و گفت: غرب باید بداند که جمهوری اسلامی ایران هیچ‌گاه از حقوق مسلم خود در استفاده از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای و بحث غنی‌سازی به میزان مورد نیاز دست نخواهد کشید. https://cdn.icana.ir/d/019/5175.jpg ملت,ایران,حق,غنی‌سازی,20,درصد,را,برای,خود,محفوظ,می‌داند Icana

حسین آذین در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه 1+5 مذاکره را تنها برای مذاکره پیگیری می‌کند، افزود: تجربه ثابت کرده که غرب تمایلی برای به نتیجه رسیدن مذاکرات نداشته بنابراین در هر دور با طرح موضوعات بی‌اساس و بهانه‌گیری‌های بی‌منطق درصدد است تا از به نتیجه رسیدن مذاکرات جلوگیری کند، این در حالی است که مذاکره با هدف حصول نتیجه‌ای نهایی در دستور کار قرار گرفته است.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی، نتیجه‌بخش بودن مذاکرات هسته‌ای را منوط به پذیرش حق مسلم ایران در بهره‌مندی از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای خواند و ادامه داد: متاسفانه شاهدیم که غرب در پرونده هسته‌ای ایران از راهبرد فشار و زور همچون اعمال تحریم‌ها و ارجاع پرونده هسته‌ای ایران به شورای امنیت بهره گرفته است.

وی با تاکید بر ضرورت برداشتن گام‌های اعتمادساز از سوی 1+5، تصریح کرد: در شرایطی که جمهوری اسلامی ایران در تمام مراحل همکاری لازم را بازرسان آژانس انجام داده و حسن نیت خود را به اثبات رسانده است اما تاکنون نه تنها 1+5 گامی برای جلب اعتماد ملت ایران برنداشته بلکه به تعهدات خود در مقابل ایران نیز عمل نکرده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم،‌ همکاری با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، التزام به مقررات این نهاد بین‌المللی و عضویت در NPT را مصداق بارز صلح‌آمیز بودن فعالیت‌های هسته‌ای ایران خواند و تاکید کرد: اگرچه در مذاکرات 3 سال قبل، غرب متعهد به تامین اورانیوم 20 درصد برای ایران شد اما بعد از گذشت ماه‌ها هیچ اقدامی در این زمینه انجام نداد، تجربه چنین رفتارهایی نشان از فقدان صداقت در گفتار غرب دارد.

آذین با مزورانه خواندن سیاست آمریکا و غرب در قبال پرونده هسته‌ای ایران، گفت: با وجود تجربه بی‌مسئولیتی غرب در انجام تعهدات خود، جای این سوال مطرح است که چه تضمینی برای پایبند بودن 1+5 به تعهدات خود در تامین اورانیوم 20 درصد مورد نیاز ایران وجود دارد؟

عضو کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه هرگونه تصمیم‌گیری درباره غنی‌سازی اورانیوم مشروط به همکاری 1+5 با جمهوری اسلامی ایران و اثبات صداقت آنهاست، افزود: غرب باید بداند جمهوری اسلامی ایران هیچ‌گاه از حقوق مسلم خود در استفاده از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای و بحث غنی سازی اورانیوم به میزان مورد نیاز دست نخواهد کشید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet