آغاز هفته وحدت
1391/04/17 15:03:56
سرویس اقتصادی
فتحی‌پور :مخالفان سه نرخی شدن ارز باید دلایل خود را مطرح کنند

نرخ ارز کالاهای اساسی 1226، کالاهای سرمایه‌ای 1500 و سایر کالاها به نرخ آزاد

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس نهم، با بیان اینکه مخالفان سه نرخی شدن ارز باید دلایل خود را مطرح کنند، گفت: برای کالاهای اساسی همان نرخ مصوب ۱۲۲۶ تومان، کالاهای سرمایه‌ای نرخ ۱۴۰۰ یا یک هزار و ۵۰۰ هزار تومان و کالاهای لوکس نیز به نرخ آزاد بازار در نظر گرفته می‌شود.
نرخ ارز کالاهای اساسی 1226، کالاهای سرمایه‌ای 1500 و سایر کالاها به نرخ آزاد رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس نهم، با بیان اینکه مخالفان سه نرخی شدن ارز باید دلایل خود را مطرح کنند، گفت: برای کالاهای اساسی همان نرخ مصوب 1226 تومان، کالاهای سرمایه‌ای نرخ 1400 یا یک هزار و 500 هزار تومان و کالاهای لوکس نیز به نرخ آزاد بازار در نظر گرفته می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/7661.jpg نرخ,ارز,کالاهای,اساسی,1226،,کالاهای,سرمایه‌ای,1500,و,سایر,کالاها,به,نرخ,آزاد Icana

ارسلان فتحی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه نظر کمیسیون اقتصادی این است که نرخ ارز باید سه نرخی شود، درباره جزییات این سه نرخ اظهار کرد: برای کالاهای اساسی همان نرخ مصوب 1226 تومان، کالاهای سرمایه‌ای نرخ 1400 یا یک هزار و 500 هزار تومان و کالاهای لوکس نیز به نرخ آزاد بازار در نظر گرفته می‌شود.

نماینده مردم کلیبر و هوراند در مجلس شورای اسلامی، افزود: اولویت نخست کالاهای اساسی با نرخ ارز مرجع  و اولویت دوم کالاهای سرمایه‌ای و تکنولوژی‌ها هستند و نرخ در نظر گرفته شده باید کاملا در کشور رعایت شود.

وی با بیان اینکه نرخ ارز آزاد باید برای کالاهایی باشد که نیازی به واردات آنها نداریم، تصریح کرد: به طور قطع مردم از این سه نرخ راضی خواهند بود؛ چرا که این طرح عملیاتی است؛ اما کسانی که در باره این طرح نظر و یا مخالفتی دارند می‌توانیم با آنان بحث کنیم.

فتحی‌پور در رابطه با مخالفت وزیر اقتصاد و اتاق بازرگانی تهران با سه نرخی شدن ارز، تاکید کرد: مخالفان باید دلایل خود را مطرح کنند، از سوی دیگر این طرح هیچ رانتی ایجاد نمی‌کند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس نهم، گفت: این موضوع در کمیسیون در یک بسته در حال تدوین است که بعد از تعطیلات در کمیسیون مطرح خواهد شد./

پایانپ پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet