هدر اصلی
1391/04/18 08:37:20
سرویس اقتصادی
حضور بخش خصوصی در پروژه‌های نفتی با در نظر داشتن مسائل حاکمیتی

بیگلریان :استفاده از قرارگاه خاتم در میادین مشترک طبیعی و نیاز کشوراست

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه به کار گیری بخش خصوصی برای انجام پروژه‌های نفتی باید با در نظر گرفتن مسائل حاکمیتی باشد، گفت: در شرایط کنونی که ایران دچار عقب ماندگی شدیدی در میادین مشترک است، استفاده از پیمانکارانی قابل اطمینان، همچون قرارگاه خاتم طبیعی و نیاز کشوراست.
بیگلریان :استفاده از قرارگاه خاتم در میادین مشترک طبیعی و نیاز کشوراست عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه به کار گیری بخش خصوصی برای انجام پروژه‌های نفتی باید با در نظر گرفتن مسائل حاکمیتی باشد، گفت: در شرایط کنونی که ایران دچار عقب ماندگی شدیدی در میادین مشترک است، استفاده از پیمانکارانی قابل اطمینان، همچون قرارگاه خاتم طبیعی و نیاز کشوراست. https://cdn.icana.ir/d/019/16361.jpg بیگلریان,:استفاده,از,قرارگاه,خاتم,در,میادین,مشترک,طبیعی,و,نیاز,کشوراست Icana

روبرت بیگلریان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت درباره به کارگیری بخش خصوصی در صنعت نفت کشور، افزود: با توجه به عقب ماندگی‌های کشور در صنایع بالادستی نفت، تمرکز وزارت نفت بر جبران عقب ماندگی‌هادر میادین مشترک متمرکز شده است.

نماینده مردم ارامنه جنوب در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: دغدغه مسئولان در وزارت نفت برای پیشبرد صنایع بالادستی دغدغه به جایی است و به همین دلیل استفاده از نیروهای خبره برای پیمانکاری میادین مشترک نیاز امروز کشور است نه استفاده از بخش خصوصی که هنوز امتحان خودش را پس نداده است.

وی با بیان اینکه فرصت برای جبران عقب ماندگی‌ها در پارس جنوبی محدود است، تأکید کرد: در چنین شرایطی طبیعی است پیمانکاری در بیشتر فازهای پارس جنوبی بر عهده قرارگاه خاتم الانبیاء باشد، چرا که این پیمانکار نفتی پاسخ اعتماد کارفرمایان را داده است.

حضور مشهود بخش خصوصی در ساخت و تأمین تجهزات نفتی

بیگلریان یادآور شد: البته بخش خصوصی در شرایط کنونی در بخش‌های مختلف به ویژه در ساخت و تأمین تجهیزات نفتی قدم‌های مناسبی را برداشته است که باید با حمایت‌های بیشتر حوزه کاری خود را در آینده گسترش دهد.

وی ادامه داد: تنوع حضور بخش خصوصی در پروژه‌های نفتی با توجه به تحریم‌های پیش رو می‌تواند  کمک حال صنعت نفت کشور باشد تا بتوان از این ظرفیت بالقوه به نحوه مناسبی بهره گرفت.

ضرورت تشکیل اتاق فکر برای به کار گیری بخش خصوصی

این عضو کمیسیون انرژی نیاز به تشکیل اتاق فکر برای به‌کارگیری بخش خصوصی در پروژه‌های نفتی را ضروری دانست و گفت: این اتاق فکر باید با در نظر داشتن مصالح حاکمیتی بخش‌هایی که نیاز به ورود بخش خصوصی است را شناسایی و برای آن راهبرد و برنامه تعیین کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet