آغاز هفته وحدت
1391/04/18 08:21:57
سرویس سیاسی
دارایی:ذره‌ای ترحم بر مفسدان ظلم به مردم است

ترحم ممنوع

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم محاکمه و مجازات مفسدان اقتصادی دانه درشت، گفت: نام هر شخصیت یا مقام متخلف باید به مردم اعلام شود و ذره‌ای ترحم بر آنان ظلم به مردم است.
ترحم ممنوع عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم محاکمه و مجازات مفسدان اقتصادی دانه درشت، گفت: نام هر شخصیت یا مقام متخلف باید به مردم اعلام شود و ذره‌ای ترحم بر آنان ظلم به مردم است. https://cdn.icana.ir/d/019/19709.jpg ترحم,ممنوع Icana

سید عیسی دارایی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره روند برگزاری جلسه‌های دادگاه فساد بزرگ مالی، گفت: عقیده من بر این است که درباره مسائلی که موجب بدبینی برای مردم شده، دستگاه قضایی باید به موقع عمل کند تا همگان متوجه شوند که نظام با کسی شوخی ندارد و اگر کسی بخواهد با اعتماد مردم بازی کند و آن را به سخره بگیرد، مجازات می‌شود.

نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی افزود: توقع ما از قوه قضاییه این بود که بسیار سریع‌تر به این موضوع رسیدگی می‌کرد.

وی درباره روند اطلاع‌رسانی در سیزده جلسه اخیر دادگاه فساد بزرگ مالی، گفت: با وجودی که از خبرنگاران برای حضور در دادگاه دعوت شد و جلسات دادگاه به صورت علنی برگزار شد اما اطلاع‌رسانی راضی‌کننده نبوده است.

دارایی تاکید کرد: معنای اطلاع‌رسانی در این گونه موضوعات این نیست که متهمی را نشان دهند و تصویر او را شطرنجی و اسمش را مخدوش کنند در حالی که این افراد چنین خیانت بزرگی به مردم یک کشور کرده‌اند.

وی با بیان اینکه مردم باید به طور دقیق مطلع شوند که چه کسانی و با چه پشتوانه‌هایی این اقدامات مجرمانه را انجام داده‌اند، تصریح کرد: چگونه است که به نیروی انتظامی اجازه داده می شود که تصاویر برخی متهمان را نشان دهد و حتی برخی سارقان را به صورت علنی به میان مردم بیاورد اما برای متهمان فساد مالی چنین رویکردی را اتخاذ کرد. 

نماینده مردم اندیمشک در مجلس گفت: نام هر شخصیت یا مقام متخلف باید به مردم اعلام  شود و اگر در نهایت بی‌گناهی این متهمان ثابت شد؛ به اطلاع مردم می‌رسید که چه تحقیقاتی درباره این افراد انجام شده و بی‌گناهی آنان با چه استدلالی ثابت شده است.

وی با تاکید بر اینکه مخفی کردن نام افرادی که بزرگترین فساد مالی تاریخ کشور را انجام داده‌اند؛ باعث بی‌اعتمادی مردم می‌شود، یادآور شد: سرعت و قاطعیت دو رکن اساسی در رسیدگی به این جرایم هستند و باید همانگونه که امام علی (ع) در حکومت اسلامی خود رفتار می‌کرد، عمل شود.

دارایی گفت: حضرت علی (ع) می‌فرمایند که اگر یکی از خدمت‌گزاران و مسئولان خیانت کرد باید پیشانی‌بندی بر پیشانی او بست و با جزایی خوارکننده او را به جزایش رساند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ذره‌ای ترحم بر مفسدان ظلم به مردم است، گفت: در کشورهای بیگانه اسامی مسئولان متخلف اعلام می‌شود بنابراین نباید به گرگی که در لباس میش به مردم مسلمان ایران خیانت کرده، ترحم کرد.

چهاردهمین جلسه محاکمه متهمان پرونده فساد بزرگ مالی امروز یکشنبه (۱۸ تیر) در شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی ایران به صورت علنی برگزار می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet