آغاز هفته وحدت
1391/04/18 12:01:00
سرویس اجتماعی
جعفری خبر داد:

بررسی ارائه کارنامه پوشش به دانشجویان در کمیسیون آموزش مجلس

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از بررسی ارائه کارنامه پوشش به دانشجویان در این کمیسیون خبر داد.
بررسی ارائه کارنامه پوشش به دانشجویان در کمیسیون آموزش مجلس عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از بررسی ارائه کارنامه پوشش به دانشجویان در این کمیسیون خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/20340.jpg بررسی,ارائه,کارنامه,پوشش,به,دانشجویان,در,کمیسیون,آموزش,مجلس Icana

قاسم جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با مد نظر قرار دادن ارائه کارنامه پوشش به دانشجویان، تصریح کرد: اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از جزئیات این مساله بی‌اطلاع هستند و در جریان آن قرار ندارند.

نماینده مردم بحنورد، مانه، سلمقان و جاجرم و گرمه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید عفاف و حجاب در دانشگاه‌ها رعایت شود اما لازمه این کار، اقدامات تشویقی و فرهنگی است.

نباید یک ارزش با برخورد نادرست تبدیل به ضد ارزش شود

وی با تاکید براینکه اجرایی شدن آیین‌نامه حجاب و عفاف در دانشگاه‌ها نیازمند یک نگاه فرهنگی است، افزود: باید با در نظر گرفتن جنبه‌های تشویقی در محیط‌های دانشگاهی اقدام به امر به معروف و نهی از منکر کرد تا شاهد نتایج مثبت اینگونه اقدامات فرهنگی باشیم.

این نماینده مجلس نهم بیان کرد: موضوع حجاب و عفاف و رعایت آن در دانشگاه‌ها، موضوع بسیار حساسی است که باید دقت لازم را در اجرای آن داشت.

جعفری با اشاره به شیوه رفتاری مسئولان و مجریان گفت: نباید رفتار و برخوردی صورت بگیرد و انجام شود که یک ارزش، با برخورد نادرست تبدیل به ضد ارزش شود.

دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: قطعا ارائه کارنامه پوشش به دانشجویان و نحوه اجرای آن در این کمیسیون بررسی خواهد شد.

هفته گذشته، وحید صرامی دبیر شورای مرکزی انضباطی دانشجویان علوم پزشکی از تدوین آیین‌نامه پوشش و رفتار حرفه‌ای برای دانشجویان علوم پزشکی خبر داد.

وی با بیان اینکه با توجه به آیین‌نامه پوشش، کارنامه پوشش و رفتار حرفه‌ای برای دانشجویان صادر می‌شود، یادآور شد: براساس این کارنامه، اساتید به دانشجویان خود نمره پوشش به‌صورت ضعیف، متوسط، خوب و عالی می‌دهند.

دبیر شورای مرکزی انضباطی دانشجویان علوم پزشکی اعلام کرد: در واقع کارنامه پوشش برای شورای انضباطی به‌عنوان بازوی مشورتی است و درصورتی که دانشجویی براساس کارنامه پوشش وضعیت مناسبی نداشته باشد در مرحله اول دانشجو به دفتر مشاوره ارجاع و اگر مجدداً تکرار شود تصمیم انضباطی برای وی اتخاذ می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet