آغاز هفته وحدت
1391/04/20 09:38:51
سرویس استان ها

چرخ تولید داخلی بر محور روستا می‌چرخد

خدمت رسانی و ارائه ی خدمات به روستاییان و کشاورزان، به عنوان زحمتکش ترین بخش جامعه، امری ضروری است زیرا در راستای مبارزه با فقر باید شرایطی را فراهم آورد که موجب خوداتکایی و حذف وابستگی گردد، اقدامات و تلاش های موردی و غیرمنسجم برای خدمت رسانی به روستاییان و کشاورزان در این زمینه تأثیر چندانی نداشته و حتی موجب تعمیم و تشدید فقر نیز می شود.
چرخ تولید داخلی بر محور روستا می‌چرخد خدمت رسانی و ارائه ی خدمات به روستاییان و کشاورزان، به عنوان زحمتکش ترین بخش جامعه، امری ضروری است زیرا در راستای مبارزه با فقر باید شرایطی را فراهم آورد که موجب خوداتکایی و حذف وابستگی گردد، اقدامات و تلاش های موردی و غیرمنسجم برای خدمت رسانی به روستاییان و کشاورزان در این زمینه تأثیر چندانی نداشته و حتی موجب تعمیم و تشدید فقر نیز می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/18967.jpg چرخ,تولید,داخلی,بر,محور,روستا,می‌چرخد Icana

 به گزارش حوزه انتخابیه خبرگزاری خانه ملت، تأمین اقتصادی،‏ یکی از ضرورت‌های جامعه روستایی ایران و پیش‌شرط تحقق توسعه روستایی است که در طول زمان برای استقرار فراگیر آن در جامعه روستایی،‏ با مشکلات فراوانی  روبرو  بوده ایم و این در حالی است که روستا‌ها به عنوان مبداء و سرآغاز فعالیت اقتصادی باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرند.

 

شاهراه توسعه اقتصادی در جاده‌های روستایی

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس با بیان اینکه با توسعه امکانات ، جاده های اراضی کشاورزی تولید داخلی را در استان لرستان به نحو چشمگیری افزایش می دهیم ، گفت : کلید حمل ونقل کارآمد محصولات کشاورزی درگره بازسازی جاده های روستایی است.


عباس قا ئید رحمت،افزود: توسعه مراکز تولیدی و صنعتی در دستان دولت است ؛به همین علت دولت باید با توسعه راه و ترابری اراضی کشاورزی این حوزه انتخابیه را در عرصه تولید محصولات کشاورزی به شکوفایی برساند.

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی ، تصریح کرد: ایجاد اشتغال جوانان برای جوانان باید با یک برنامه ریزی استراتژیک همراه باشد زیرا منابع طبیعی روستاها سرمایه‌های ملی کشور به شمار می‌آیند و به همین علت دولت باید اقدامات کارآمدی در راستای اشتغال کارآمد انجام دهد.

وی ادامه داد: سرمایه‌گذاری در بخش اقتصاد کشاورزی و حمایت از سرمایه‌گذاران از جمله راهکارهای مهم در راستای توسعه رونق اقتصادی و اشتغالزایی دراین حوزه انتخابیه به شمارمی‌آید.

قائید رحمت افزود : تمام کسانی که به هر نحوی مرتبط با تولید هستند مسیر را برای تولید کننده باز کنند تا تولید به عزتی که باید در اقتصاد کشور داشته باشد برسد و این امر در وهله اول باید در صنعت کشاورزی نهادینه شود زیرا این صنعت شالوده تولید داخلی کشور به شمار می‌آید.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس یادآورشد: سرمایه‌گذاری دربخش خصوصی و حمایت از سرمایه‌گذاران از جمله راهکارهای مهم درراستای توسعه رونق اقتصادی و اشتغالزایی دراین حوزه انتخابیه به شمارمی‌آید./

 

توسعه همه جانبه روستاها مسیرمهاجرت را مسدود می کند

نماینده مردم دشتستان در مجلس با بیان این که توجه ناکافی دولت به روستاها منجر به ایجاد مشکلاتی متعدد برای روستاییان شده است، گفت: برای جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها، دولت باید توجه همه جانبه ای به روستاها داشته باشد.

سید مهدی موسوی نژاد، افزود: توجه یک سویه دولت به روستاها هیچ کمکی در رفع مشکل مهاجرت روستاییان به شهرها نمی کند زیرا تنها توسعه ای همه جانبه در روستاها می تواند پدیده مهاجرت را کاهش دهد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان این که برخی روستاها با مشکل کمبود آب آشامیدنی مواجه هستند،تصریح کرد: تامین آب آشامیدنی روستاها به اندازه تامین آب آشامیدنی در شهرها اهمیت دارد و نباید تفاوتی میان افراد جامعه از این جهت قائل شد.

وی با تاکید بر این که یک روستایی به اندازه یک فرد شهری حق برخورداری از امکانات زندگی را دارد، ادامه داد: ابراز نگرانی مسئولان از افزایش میزان مهاجرت به شهرها و خالی شدن روستاها دردی را دوا نمی کند زیرا تا زمانی که مشکلات روستاییان به طور جدی حل نشده وعدالت میان روستاییان و شهرنشینان برقرار نگردد؛ مهاجرت همچنان روند صعودی خواهد داشت.

غضنفرآبادی:

روستاهای بم چشم انتظار توسعه اقتصادی

نماینده مردم بم در مجلس گفت: با توسعه امکانات رو ستایی نفس مهاجرت از روستاها به شهرها را می گیریم و این در حالی است که حمل ونقل جاده ای نقطه طلایی استارت توسعه روابط تجاری در کشور به شمار می آید.

موسی غضنفر آبادی،افزود: توسعه مراکز تولیدی و صنعتی در دستان دولت است ؛به همین علت دولت باید با توسعه تجهیزات روستایی این حوزه انتخابیه را در عرصه تولید محصولات کشاورزی دگرگون کند.

نماینده مردم بم در مجلس شورای اسلامی ، تصریح کرد :اشتغال جوانان یک مشکل زیرساختی است که نیاز به یک بسته و مجموعه‌ای از سیاست‌های راهبردی از سوی دولت دارد.

غضنفر آبادی افزود : منابع طبیعی روستاها سرمایه‌های ملی کشور به شمار می‌آیند و به همین علت دولت باید اقدامات کارآمدی در راستای اشتغال کارآمد انجام دهد.

وی ادامه داد: سرمایه‌گذاری در بخش اقتصاد روستایی و حمایت از سرمایه‌گذاران از جمله راهکارهای مهم در راستای توسعه رونق اقتصادی و اشتغالزایی دراین حوزه انتخابیه به شمارمی‌آید.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی در مجلس یادآورشد: سرمایه‌گذاری دربخش خصوصی و حمایت از سرمایه‌گذاران از جمله راهکارهای مهم درراستای توسعه رونق اقتصادی و اشتغالزایی دراین حوزه انتخابیه به شمارمی‌آید./

گفتنی  است استفاده کارآمد ازظرفیت‌های صنعتی و معدنی و ارتقاء سطح درآمد و زندگی روستاییان و کشاورزان ، گسترش کشاورزی صنعتی، صنایع روستایی و خدمات نوین تنها با یک برنامه ریزی کارآمد امکان پذیر است.

پایان پیام


 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet