وکالة الانباء للمجلس الشوری الاسلامی

آغاز هفته وحدت
1391/04/18 15:36:55
سرویس بین الملل
حقیقت‌پور:

تحقیقات درباره شهرک‌سازی‌ها در فلسطین اشغالی تحت تاثیر لابی‌های‌صهیونیست قرارنگیرد

نایب رئیس دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با مثبت ارزیابی کردن تشکیل هیئتی حقیقت‌یاب برای بررسی روند شهرک سازی در اراضی اشغالی فلسطین، گفت: اگر تحقیقات این کمیته تحت تاثیر لابی رژیم صهیونیستی قرار نگیرد می تواند چهره زشت اسرائیل را برملا کند.
تحقیقات درباره شهرک‌سازی‌ها در فلسطین اشغالی تحت تاثیر لابی‌های‌صهیونیست قرارنگیرد نایب رئیس دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با مثبت ارزیابی کردن تشکیل هیئتی حقیقت‌یاب برای بررسی روند شهرک سازی در اراضی اشغالی فلسطین، گفت: اگر تحقیقات این کمیته تحت تاثیر لابی رژیم صهیونیستی قرار نگیرد می تواند چهره زشت اسرائیل را برملا کند. https://cdn.icana.ir/d/019/9186.jpg تحقیقات,درباره,شهرک‌سازی‌ها,در,فلسطین,اشغالی,تحت,تاثیر,لابی‌های‌صهیونیست,قرارنگیرد Icana

منصور حقیقت‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، گفت: اگر اقدام شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در تشکیل هیات حقیقت‌یاب برای تحقیق درباره تاثیرات ناشی از شهرک‌سازی‌های غیرقانونی رژیم اسرائیل بر زندگی فلسطینیان اصولی و بر پایه حقیقت انجام گیرد می‌تواند نتایج مثبتی را برای مردم مظلوم این کشور و نیز جامعه بین‌المللی به همراه داشته باشد.

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی، افزود: شهرک‌سازی رژیم‌صهیونیستی در اراضی اشغالی فلسطین به ویژه در شرق بیت‌المقدس با چند هدف از سوی این رژیم آغاز و دنبال می‌شود که از جمله مهمترین آنها به بر هم زدن ترکیب جمعیتی در این بخش مهم از سرزمین فلسطین می‌توان اشاره کرد.

وی تاکید کرد: رژیم‌صهیونیستی که با آواره کردن بخش گسترده‌ای از مردم فلسطین به کشورهای همجوار همواره حقوق ابتدایی ساکنین اصلی کشور فلسطین را نادیده گرفته است به دنبال آن است که با وارد کردن جمعیت گسترده‌ای از مهاجران یهود به این کشور وقرار دادن آنها در کنار مردم فلسطین ترکیب جمعیتی را به نفع خود برهم زند.

حقیقت‌پور در ادامه یادآور شد: تغییر ترکیب جمعیت در اراضی اشغالی از جمله اهداف رژیم‌صهیونیستی است که در صورت برگزاری هرگونه انتخابات و یا رفراندومی بتواند نتیجه را به نفع خود رقم زند.

وی گفت: از شورای حقوق بشر و در راس آن سازمان ملل متحد که تاکنون از هرگونه اقدامی به نفع مردم فلسطین کوتاهی کرده و تنها به نظاره فجایعی که رژیم‌صهیونیستی در حق مردم فلسطین به ویژه ساکنین نوار غزه نشسته بعید است که در قبال مردم فلسطین اقدامی اصولی و بر پایه حقیقت با هدف احقاق تنها بخش کوچکی از حقوق مردم این منطقه انجام دهد.

نماینده مجلس نهم شورای اسلامی افزود: سکوت جامعه بین‌المللی به ویژه کشورهای عربی در قبال شهرک‌سازی های گسترده رژیم‌صهیونیستی با محکومیت چندین باره این اقدام از سوی ایران همراه بوده است.

نایب رئیس دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه یاد آور شد: تحقیقات درباره تاثیرات شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی بر بخش‌های مختلف زندگی مردم فلسطین اگر تحت‌تاثیر و مورد دخالت لابی رژیم‌صهیونیستی و آمریکا قرار نگیرد و اجازه تحقیق و بررسی در این زمینه داده شود می‌تواند ابعاد بسیار زشت و مخوفی از اقدامات رژیم‌صهیونیستی را برملا کند.

شورای حقوق بشر سازمان ملل اخیرا هیئت حقیقت یابی را برای بررسی تاثیرات شهرک سازی رژیم صهیونیستی بر حقوق فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و مدنی فلسطینیان تشکیل داده است.

رئیس این کمیته حقیقت یاب در حالی خواستار همکاری رژیم صهیونیستی با این کمیته شد که اسرائیل مخالفت خود را با آغاز فعالیت های این کمیته و عدم همکاری با آن اعلام کرده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet