خبرگزاری خانه ملت

روز مجلس
1391/04/18 14:57:46
سرویس سیاسی
جوکار مطرح کرد:

همکاری کابل با تهران، راهکار رفع مشکلات امنیتی در افغانستان

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با یادآوری مناسبات نزدیک دو کشور ایران و افغانستان، گفت: همکاری کابل با تهران، راهکار رفع مشکلات امنیتی در افغانستان است.
همکاری کابل با تهران، راهکار رفع مشکلات امنیتی در افغانستان عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با یادآوری مناسبات نزدیک دو کشور ایران و افغانستان، گفت: همکاری کابل با تهران، راهکار رفع مشکلات امنیتی در افغانستان است. https://cdn.icana.ir/d/019/21201.jpg همکاری,کابل,با,تهران،,راهکار,رفع,مشکلات,امنیتی,در,افغانستان Icana

محمد صالح جوکار در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خانه ملت، گفت: امنیت منطقه در گرو همکاری کشورهای همسایه حاصل می‌شود و آنچه ثبات و پایداری را به ارمغان می‌آورد، راهبردهای بومی است که کشورهای هم مرز با  افغانستان و دولت کابل، ترسیم و اجرایی می‌کنند.

نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اشتراک‌های فرهنگی زیاد دو ملت ایران و افغانستان و مناسبات نزدیک دو کشور، افزود: آشنایی جمهوری اسلامی به مسائل افغانستان موجب می‌شود که طرح‌های تهران در کنفرانس توکیو برای حل مشکلات امنیتی این کشور راه‌گشا باشد.

وی با تأکید بر لزوم خروج نیروهای نظامی بیگانه بویژه آمریکا از افغانستان، تصریح کرد: این‌کار برای برقراری امنیت پایدار در منطقه بسیار حائز اهمیت است چون حضور نیروهای غربی در منطقه بویژه افغانستان حساسیت‌ ایجاد می‌کند و این مساله منجر به تداوم ناامنی، بحران و بی‌ثباتی منطقه ای می‌شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس امضای تفاهم نامه ها و توافق نامه های امنیتی دوجانبه میان ایران و افغانستان را راهکاری اساسی در مبارزه با تروریسم و قاچاق مواد مخدر خواند و یادآور شد: با خروج نیروهای بیگانه از منطقه، معضلات امنیتی کمرنگ و آرامش در مرزها برقرار می‌شود.

لازم به ذکر است که کنفرانس بین المللی توکیو درباره افغانستان امروز 18 تیرماه با حضور علی اکبر صالحی، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در حال برگزاری است همچنین در این کنفرانس نماینده ایران، طرح هایی برای بهبود وضعیت امنیتی افغانستان ارائه می دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet