خبرگزاری خانه ملت

ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1391/04/18 15:13:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو هیات رییسه مجلس:

باید ارزش افزوده و اشتغال را در کشور خودمان ایجاد کنیم

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: باید سرمایه گذار ایرانی به اندازه ای مورد توجه قرار گیرد که در ایران سرمایه گذاری کند. در حالی که امروزه سرمایه داران ایرانی سرمایه هایشان را در کشورهای دیگر به جریان انداخته اند.
باید ارزش افزوده و اشتغال را در کشور خودمان ایجاد کنیم عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: باید سرمایه گذار ایرانی به اندازه ای مورد توجه قرار گیرد که در ایران سرمایه گذاری کند. در حالی که امروزه سرمایه داران ایرانی سرمایه هایشان را در کشورهای دیگر به جریان انداخته اند. https://cdn.icana.ir/d/019/19352.jpg باید,ارزش,افزوده,و,اشتغال,را,در,کشور,خودمان,ایجاد,کنیم Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛سید شریف حسینی عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلام یبا اشاره به اینکه دولت مجری قوانین است به  مجلس نیوز گفت: بنا براین مسوولیت اجرا نشدن قوانین برعهده دولت است.
نماینده اهواز با انتقاد از واردات بی رویه تاکید کرد: امروزه باید پاسخ بدهیم که در برابر این حجم واردات به صورت قانونی و غیر قانونی، چقدر صادرات غیر نفتی داشته ایم؟
وی ابزار لازم برای تحقق تولید ملی را مدیریت واردات دانست و گفت: باید بازار فروش را برای تولید کننده خودمان حفظ کنیم تا به کارش ادامه بدهد.
عضو کمسیون صنایع مجلس با تاکید بر اهمیت کیفیت گفت: قرار نیست آنقدر نسبت به کیفیت محصولات تولید داخل بی خیال بشویم که تولید کننده خیلی خوش به حالش بشود و کالای بی کیفیت را با قیمت بالا به دست مصرف کننده بدهد.
وی با ابراز تاسف از اینکه امروزه به اندازه ای برای سرمایه گذار اشکال تراشی میکنند که به خارج از کشور میرود گفت: جالب است بدانید که کشورهای خارجی به اندازه ای نسبت به سرمایه داران مهربان هستند که هر گونه مشکلی را از سر راه آنان بر میدارند و از این طریق به یاری اقتصاد کشورشان می شتابند.
حسینی تصیح کرد: نتیجه این تجارت غیر عقلانی آن میشود که اشتغال را برای خارجی ها ایجاد کرده ایم، سرمایه خارجی را در کشور خودش فعال کرده ایم و ارزش افزوده را هم به آنها داده ایم، در تراز سود هم، ما منفی تر هستیم.
حسینی با اعلام اینکه باید به سرمایه هر چند هم ناچیز باشد، بها بدهیم گفت: باید بدانیم که اگر سرمایه های ناچیز مدیریت نشود، در بازارهای کاذب به جریان می افتد و یک باره تورم و گرانی را در یک مقوله دامن میزند و فاجعه بازار دلار  و سکه را به وجود می آورد./
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet