خبرگزاری خانه ملت

آغاز هفته وحدت
1391/04/18 16:58:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
مصباحی مقدم:

دلیل اصلی گرانی ارز و طلا شیوه مدیریت نظام ارزی است

رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت:‌ دلیل اصلی گرانی مجدد ارز و طلا شیوه مدیریت نظام ارزی است و اگر رسانه‌ها سعی کنند تحریم‌های نفتی و بانکی را عامل اصلی معرفی کنند، خیانت کرده‌اند.
دلیل اصلی گرانی ارز و طلا شیوه مدیریت نظام ارزی است رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت:‌ دلیل اصلی گرانی مجدد ارز و طلا شیوه مدیریت نظام ارزی است و اگر رسانه‌ها سعی کنند تحریم‌های نفتی و بانکی را عامل اصلی معرفی کنند، خیانت کرده‌اند. https://cdn.icana.ir/d/019/8437.jpg دلیل,اصلی,گرانی,ارز,و,طلا,شیوه,مدیریت,نظام,ارزی,است Icana
به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ حجت‌الاسلام و المسلمیلن غلامرضا مصباحی‌مقدم با بیان این‌که «شرایط اقتصادی طوری نیست که با افزایش قیمت ارز و سکه روبرو شویم» دلیل این مساله را ذخائر ارزی و عدم تاخیر در پرداخت بدهی‌های خارجی کشور دانست و به ایسنا گفت:شرایط امروز کشور بسیار بهتر از مقطع جنگ تحمیلی است.
وی تحریم بانکی و نفتی کشور را به لحاظ روانی بر اقتصاد کشور تاثیرگذار دانست اما در عین حال متذکر شد: آثار منفی تحریم‌ها به زودی خود را نشان نخواهد داد بلکه یک سال بعد خودنمایی می‌کند.
وی تاکید کرد: اگر تجزیه و تحلیل رسانه‌ای این باشد که تحریم‌ها عامل گرانی مجدد طلا و ارز معرفی شود باید گفت مرتکب خیانت رسانه‌ای شده‌اند. به صراحت تاکید می‌کنم تحریم‌ها دلیل اصلی گران شدن طلا و سکه و سایر کالا نیست.
رییس کمیسیون برنامه و بودجه اصلی‌ترین دلیل موج جدید گرانی‌ها را شیوه مدیریت نظام ارزی کشور دانست و اظهار کرد: در دوران جنگ و دوران سازندگی که به لحاظ اقتصادی در سخت‌ترین شرایط قرار داشتیم، توانستیم از رشد قیمت ارز و سایر کالاها جلوگیری کنیم، مهم شیوه مدیریت نظام ارزی کشور است.
وی درخواست کرد: باید مدیریت ارزی کشور تغییر کند تا بتوان بر چالش‌های اقتصادی و گرانی‌های مستمر ناشی از نوسانات نرخ ارز و طلا فائق آمد. یک مدیریت قوی ارزی می‌تواند قیمت‌ها را به حالت قبل بازگرداند./
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet