ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1391/04/18 14:37:50
سرویس فرهنگی
واکنش نمایندگان مجلس به تولید فیلم های ضد ایرانی در هالیوود/2

جعفرپور: باید به فیلمسازان هالیوود با اسلحه مشابه خودشان پاسخ داد

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه "هالیوود با ساخت فیلم‌های ضد ایرانی سعی در مقابله باایران اسلامی دارد" افزود: سینما زبانی عمیق و برنده دارد، به گونه‌ای که می‌تواند در افکار و دیدگاه مخاطب اثر بگذارد، از همین روکشورهای غربی در تلاش هستند تا با استفاده از این ابزار هنری ، ایده‌های پوچ و بی محتوای خود را به بیننده القا کنند.
جعفرپور: باید به فیلمسازان هالیوود با اسلحه مشابه خودشان پاسخ داد عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه "هالیوود با ساخت فیلم‌های ضد ایرانی سعی در مقابله باایران اسلامی دارد" افزود: سینما زبانی عمیق و برنده دارد، به گونه‌ای که می‌تواند در افکار و دیدگاه مخاطب اثر بگذارد، از همین روکشورهای غربی در تلاش هستند تا با استفاده از این ابزار هنری ، ایده‌های پوچ و بی محتوای خود را به بیننده القا کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/22262.jpg جعفرپور:,باید,به,فیلمسازان,هالیوود,با,اسلحه,مشابه,خودشان,پاسخ,داد Icana

جمشید جعفر پور در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به روند سریع تولید فیلم‌های ضد ایرانی در کشورهای غربی گفت: سینمای هالیوود، طی سال‌های گذشته، بسیار در تلاش بود تا با تولید فیلم‌های ضد ایرانی، افکار جهانیان را نسبت به ملت ایران و گذشته شکوهمند این کشور تغییر دهد، ولی بیداری منطقه نشان داد که حتی با ساخت چنین فیلم‌هایی نیز نتوانسته است به اهداف خود نزدیک شود.

نماینده مردم بنماینده مردم لارستان، خنج، گراش،  در مجلس شورای اسلامی درباره واکنش ایران نسبت به اقدامات کشورهای غربی در عرصه فیلم‌سازی ادامه داد: خوشبختانه سینمای انقلاب اسلامی به اثبات رسانده که جایگاهی رفیع در صحنه های هنری جهان داشته و توانسته است در رده بهترین سینماهای دنیا قرار گیرد، به همین جهت توانایی آن را دارد تا با استفاده از ارزش‌های معنوی و انسانی ، به ساخت فیلم‌هایی دست زند که پاسخگوی جهان هالیوود باشند.

وی با بیان اینکه" ایران هیچ‌گاه از لحاظ مالی توانایی لازم را نداشته که فیلم های پرهزینه تولید کند" افزود: اگر کل هزینه‌های ساخت 50فیلم ایرانی را روی هم بگذاریم به اندازه هزینه یک فیلم هالیوودی هم نمی‌شود. بااین حال کمبود بودجه به معنای بسته بودن دست فیلمسازان ما نیست، چراکه هنرمندان کشور قادرند، از ایده‌های مرتبط با ارزش‌های معنوی که جهان غرب تشنه آن است  و از نبود آن رنج می‌برد، فیلم‌های بامحتوا وجذاب تولید کنند و بهترین جایگاه را در سینمای دنیا به خود اختصاص دهند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: وظیفه مسئولان فرهنگی جهت دهی به سازندگان فیلم‌های سینمایی است و اگر بتوانند میزان حمایت‌های مادی ومعنوی خود رااز سینماگران بالا ببرند، به یقین انگیزه برای تولید فیلم‌های فاخر و ارزشی توسط فیلمسازان کشورمان بیشتر می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet