آغاز هفته وحدت
1391/04/18 16:32:05
سرویس فرهنگی
واکنش نمایندگان مجلس به تولید فیلم‌های ضدایرانی در هالیوود/ 4

در عرصه فرهنگ، زمان را به نفع دشمن از دست ندهیم

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر ضرورت اقدام مسئولان دستگاه‌های ذی‌ربط فرهنگی در تدوین سیاست مشخص در عرصه فرهنگ، بیان کرد: نباید زمان را به نفع دشمن از دست داد.
در عرصه فرهنگ، زمان را به نفع دشمن از دست ندهیم عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر ضرورت اقدام مسئولان دستگاه‌های ذی‌ربط فرهنگی در تدوین سیاست مشخص در عرصه فرهنگ، بیان کرد: نباید زمان را به نفع دشمن از دست داد. https://cdn.icana.ir/d/019/22273.jpg در,عرصه,فرهنگ،,زمان,را,به,نفع,دشمن,از,دست,ندهیم Icana

سید محمدمهدی پورفاطمی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، درباره اقدام هالیوود به ساخت چند فیلم ضدایرانی گفت: با وجود فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی و اذعان همه دنیا به اهمیت تمدن کهن ایرانی در جهان، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور نتوانسته است با استفاده از ابزارهای فرهنگی و هنری روز دنیا، در جهت معرفی و شناسایی آن برآید.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی افزود: نه تنها فرهنگ قدیمی و کهن ما به مردم امروز دنیا معرفی نشده، بلکه نسل جوان کشور نیز نسبت به آن ناآگاه است.

وی با اشاره به طرح بحث "گفتگوی تمدن‌ها" بیان کرد: زمان طرح این ایده، کشورهای بسیاری از آن استقبال کردند، زیرا همگان معتقد بودند با استفاده از زبان فرهنگی می‌توان فضای عمومی بهتری در دنیا به وجود آورد؛ اما متاسفانه وزارت ارشاد کشور نتوانست بهره خوبی از آن بگیرد و در چند سال اخیر نیز به کلی فراموش شده است.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس خواستار ساخت آثاری در شأن فرهنگ و تمدن کهن ایرانی شد و بیان کرد: فیلم رسانه اثرگذاری است و تاثیر قابل توجهی بر مخاطب دارد؛ البته اگر محتوای آن در جهت تخریب و توهین باشد، تاثیرگذاری سریع‌تری خواهد داشت؛ همچنانکه فیلم ضدایرانی "بدون دخترم هرگز" نیز به سرعت در دنیا مطرح شد.

این نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد: اگر محتوای فیلمی در جهت فرهنگ‌سازی و ارزش‌مداری باشد، باید منتظر تاثیرگذاری آن در یک پروسه زمانی طولانی‌تر باشیم؛ اما این امر نباید مانع آن شود که از قدرت این رسانه مهم غافل شویم.

پورفاطمی با بیان اینکه به هنرمندان باید خوراک مناسب داده شود، مسئولان دستگاه‌های ذی‌ربط فرهنگی را موظف به تدوین سیاست مشخص در این عرصه دانست و تصریح کرد: هنرمند ضمن آنکه از نظر مالی تامین می‌شود، باید از نظر شغلی احساس امنیت کند تا بتواند اثری را که نظام و مردم از او توقع دارند، تولید کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید کرد: باید سیاستگذاری و برنامه‌ریزی کلان فرهنگی در کشور صورت گیرد و تولید در چنین عرصه‌هایی را به سال‌های بعد موکول کردن، تنها باعث می‌شود زمان را به نفع دشمنان کشور و نظام از دست دهیم.

فیلم سینمایی «آرگو» (سفینه) با موضوع تسخیر لانه جاسوسی، فیلم تلویزیونی «زمانی برای خیانت» با موضوع فردی که جاسوس سیا بود،‌فیلم سینمایی «۳۰۰: نبرد آرتمیشیا»، قسمت دوم از فیلم ضد ایرانی «۳۰۰»‌ با موضوع نبرد خشایارشاه با سپاه یونان از پروژه‌های ضد ایرانی است که در هالیوود ساخته می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet