ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1391/04/18 16:10:07
سرویس سیاسی
نقوی با غیرقانونی خواندن اقدام پلیس آلمان در برخورد با دیپلمات ایرانی:

آلمان باید در قبال اقدام غیردیپلماتیک خود پاسخگو باشد

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس، اقدام دولت آلمان در برخورد با عضو سرکنسولگری ایران در فرانکفورت را خلاف مقررات بین‌المللی و عرف دیپلماتیک خواند و گفت: دولت آلمان باید در مقابل این برخورد خود پاسخگو باشد.
آلمان باید در قبال اقدام غیردیپلماتیک خود پاسخگو باشد سخنگوی کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس، اقدام دولت آلمان در برخورد با عضو سرکنسولگری ایران در فرانکفورت را خلاف مقررات بین‌المللی و عرف دیپلماتیک خواند و گفت: دولت آلمان باید در مقابل این برخورد خود پاسخگو باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/8394.jpg آلمان,باید,در,قبال,اقدام,غیردیپلماتیک,خود,پاسخگو,باشد Icana

 سیدحسین نقوی حسینی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت،‌ با بیان اینکه تامین امنیت دیپلمات‌ها در هر کشوری بر عهده کشور میزبان است، افزود: بر اساس قواعد و مقررات بین‌المللی دیپلمات‌ها در کشور میزبان از مصونیت برخوردار بوده به طوری‌که نمی‌توان هر اقدام و حرکتی را علیه آنان انجام داد.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی، اقدام دولت آلمان علیه دیپلمات ایرانی را خلاف کنفوانسیون و مقررات بین‌المللی توصیف کرد و گفت: پلیس آلمان در حالی دست به این اقدام غیرقانونی زد که هر انسان عاقلی تشخیص می‌دهد این ماجرا موضوعی ساختگی و از پیش طراحی شده برای ضربه به وجه جمهوری اسلامی است، با این وجود شاهد برخورد ناشایست پلیس و دولت آلمان با دیپلمات ایران بودیم.

وی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران برخورد دولت آلمان را خلاف مقررات بین‌المللی و عرف دیپلماتیک می داند، تاکید کرد: دولت آلمان باید در مقابل این برخورد خود پاسخگو باشد.

نقوی، یادآور شد: اخیرا برخی گروه‌های تروریستی مخالف جمهوری اسلامی ایران با صرف مبالغی و بهره‌گیری از جاسوسان، تحرکاتی را علیه جمهوری اسلامی انجام می‌دهند تا به اصطلاح خودشان حیثیت دیپلماتیک نظام جمهوری اسلامی ایران را خدشه دار کنند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، با مضحک خواندن سناریوی طراحی شده علیه ایران، گفت: آنها اگرچه با این اقدام قصد ضربه زدن به چهره دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران را داشتند اما باید بدانند که این اقدام باعث فضاحت پلیس و دولت آلمان خواهد شد.

بر اساس یک سناریوی از پیش تعیین شده در روز دوشنبه گذشته، یکی از اعضای سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در فرانکفورت، هنگام عزیمت از محل کار خود به منزل مورد حمله قرار گرفت. پلیس آلمان نیز به جای برخورد با فرد مهاجم، رفتار خشن، ناشایست و خارج از عرف دیپلماتیک با عضو سرکنسولگری ایران داشت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet