آغاز هفته وحدت
1391/04/18 15:52:41
سرویس سیاسی

پیشتازی لیبرال‌ها در انتخابات پارلمانی لیبی

دبیر کل ائتلاف لیبرال ملی لیبی از پیشتازی اعضای این ائتلاف در اغلب حوزه‌‎های رای‌گیری در نخستین انتخابات پارلمانی لیبی طی نیم قرن گذشته خبر داد.
پیشتازی لیبرال‌ها در انتخابات پارلمانی لیبی دبیر کل ائتلاف لیبرال ملی لیبی از پیشتازی اعضای این ائتلاف در اغلب حوزه‌‎های رای‌گیری در نخستین انتخابات پارلمانی لیبی طی نیم قرن گذشته خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/20590.jpg پیشتازی,لیبرال‌ها,در,انتخابات,پارلمانی,لیبی Icana

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت به نقل از خبرگزاری فرانسه، «فیصل کرکشی» دبیر کل حزب پیمان ملی لیبی امروز –یکشنبه- گفت: نتایج اولیه و غیررسمی انتخابات پارلمانی لیبی نشان می‌دهد ائتلاف «نیروهای لیبرال لیبی» در این انتخابات پیشتاز است.

رهبر یکی از احزاب اصلی اسلام‌گرای لیبی نیز با تایید این خبر از پیشتازی پیمان ملی لیبی در نخستین انتخابات این کشور پس از قذافی خبر داد.

«محمود جبریل» رهبر ائتلاف لیبرال ملی لیبی، در دوران پس از سرنگونی معمر قذافی نخست وزیر دولت انتقالی این کشور را نیز بر عهده داشت.

بر این اساس ائتلاف نیروهای لیبرال ملی لیبی توانسته است اکثریت آراء در شهرهای بزرگ لیبی از جمله «مصراته»، «طرابلس» و «بنغازی» را کسب کنند.

با این حال رقابت در شهرهای جنوبی لیبی میان نامزدهای شرکت کننده بسیار تنگاتنگ گزارش شده است.

مردم لیبی روز گذشته (شنبه) برای شرکت در نخستین انتخابات این کشور طی نیم قرن گذشته و با هدف انتخاب 200 عضو مجلس نمایندگان، پای صندوق های رای حاضر شدند.

روند شمارش آراء در شهرهای مختلف لیبی همچنان ادامه دارد و انتظار می رود نتایج اولیه طی 48 ساعته آینده اعلام شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet