آغاز هفته وحدت
1391/04/19 09:42:01
سرویس اقتصادی
نوری قزلجه:

وزارت صنعت درحوزه تولید و توزیع میوه دلسوزانه عمل نمی کند

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با اظهار نگرانی نسبت به فعالیت دلالان دربازار گفت: درحال حاضر که ابزارهای کنترلی و تنظیم بازار دست وزارتخانه صنعت و معدن است ،متاسفانه این وزارتخانه نه تنها درحوزه تولید و توزیع میوه بلکه درسایر کالاها هم دلسوزانه عمل نمی کند.
وزارت صنعت درحوزه تولید و توزیع میوه دلسوزانه عمل نمی کند عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با اظهار نگرانی نسبت به فعالیت دلالان دربازار گفت: درحال حاضر که ابزارهای کنترلی و تنظیم بازار دست وزارتخانه صنعت و معدن است ،متاسفانه این وزارتخانه نه تنها درحوزه تولید و توزیع میوه بلکه درسایر کالاها هم دلسوزانه عمل نمی کند. https://cdn.icana.ir/d/019/19042.jpg وزارت,صنعت,درحوزه,تولید,و,توزیع,میوه,دلسوزانه,عمل,نمی,کند Icana

غلامرضا نوری قزلجه درگفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت ، درخصوص بالا بودن قیمت میوه دربازارافزود: میوه های نوبرانه با قیمت  پایین از کشاورز خریداری می شود و با قیمت بالا به دست مصرف کننده می رسد که در این میان هم مصرف کننده و هم تولیدکننده ضرر می کند.

نماینده مردم بستان آباد درمجلس شورای اسلامی  اظهارداشت: اگر سود حاصل از فروش محصولات کشاورزی به جیب تولید کننده برود اشکال ندارد و منجر به افزایش تولید و بهره وری دربخش کشاورزی خواهد شد.

وی با اظهار نگرانی نسبت به فعالیت دلالان دربازار گفت: متاسفانه درحال حاضر که ابزارهای کنترلی و تنظیم بازار دست وزارتخانه صنعت و معدن است که متاسفانه این وزارتخانه نیز دلسوز تولید کننده و مصرف کننده نیست.

نوری قزلجه  افزود: با توجه به اینکه ابزارهای حاکمیتی و تنظیم بازار دست وزارت صنعت و معدن است این وزارتخانه می تواند از واسطه گری ها جلوگیری کند تا محصولات کشاورزی با قیمت پایین به دست مصرف کننده برسد.

این عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس ادامه داد: وزارت صنعت و معدن دراین برهه از زمان نه تنها درحوزه تولید و توزیع میوه بلکه درسایر کالاها هم دلسوزانه عمل نمی کند.

نوری قزلجه باتاکید بر این که هزینه تولید بالاست گفت: با تصویب طرح انتزاع وظایف بخش کشاورزی از وزارت صنعت و معدن کمک می کند تا وزارت جهاد کشاورزی در راستای تقویت تولید بهتر عمل کندوبازار را ساماندهی کند.

نماینده مردم بستان آباد درمجلس درادامه به تلف شدن محصولات کشاورزی درمرحله توزیع اشاره کرد و یادآورشد: به دلیل سود بالای خرید وفروش محصولات، دلالان اهمیت چندانی به نحوه وکیفیت بسته بندی و حمل ونقل محصولات کشاورزی  نمی دهند و 30 درصد از محصولات کشاورزی همه ساله دراین راستا از بین می رود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet