آغاز هفته وحدت
1391/04/18 16:01:00
سرویس اجتماعی
در تهران؛

اجلاس کمیته اجتماعی - فرهنگی مجمع مجالس آسیایی برگزار می‌شود

مدیرکل تشریفات مجلس از برپایی اجلاس کمیته دائم امور اجتماعی - فرهنگی مجمع مجالس آسیایی در روزهای ۲۰ تا ۲۱ تیر‌ماه در تهران خبر داد.
اجلاس کمیته اجتماعی - فرهنگی مجمع مجالس آسیایی برگزار می‌شود مدیرکل تشریفات مجلس از برپایی اجلاس کمیته دائم امور اجتماعی - فرهنگی مجمع مجالس آسیایی در روزهای 20 تا 21 تیر‌ماه در تهران خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/5553.jpg اجلاس,کمیته,اجتماعی,-,فرهنگی,مجمع,مجالس,آسیایی,برگزار,می‌شود Icana

غلامرضا رسولی زاده در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، در تشریح جزئیات برگزاری اجلاس کمیته دائم امور اجتماعی - فرهنگی مجمع مجالس آسیایی، اعلام کرد: در این چند دهه اخیر نقش سازمان‌های منطقه‌ای – فرامنطقه‌ای بسیار گسترده شده و به همین منظور مجمع مجالس آسیایی با هدف ایجاد وحدت رویه و هماهنگی بین پارلمان‌های عضو شکل گرفته است.

مدیرکل تشریفات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کمیته‌های این اجلاس هر سال اجلاسی را برگزار می‌کنند، ادامه داد: اصرار بر برگزاری این نشست‌ها پیگیری اهداف تشکیل اجلاس مجالس آسیایی به شمار می رود.

وی افزود: عمده ترین بخش‌هایی که در این مجمع شکل گرفته کمیته‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه  اجلاس کمیته دائم امور اجتماعی فرهنگی مجمع مجالس آسیایی سال گذشته نیز در تهران اقدام به برگزاری نشست کرد، یادآور شد: اعضای مجمع امسال نیز در  روزهای 20 تا 21تیرماه نشستی را برگزار خواهند کرد.

رسولی زاده  گفت: براساس اساس‌نامه مجمع مجالس آسیایی، با حضور 5 کشور این اجلاس و نشست‌های کمیته‌ها رسمیت خواهد داشت.

وی اظهار داشت: اما برای نشست کمیته دائم امور اجتماعی - فرهنگی مجمع مجالس آسیایی تاکنون 9 کشور تایلند، لبنان، افغانستان، کامبوج، فلسطین، پاکستان، سوریه، مالدیو و سریلانکا  برای حضور فعال در این کمیته اعلام آمادگی کرده‌اند.

رسولی‌زاده با مد نظر قرار دادن برخی از اهداف این نشست گفت: هدف از این نشست توسعه روابط فرهنگی - اجتماعی کشورهای عضو و همین‌طور افزایش همگرایی و وحدت رویه در قانون گذاری پارلمان‌های آسیایی به ویژه با توجه به مسائل فرهنگی و اجتماعی است.

مدیرکل تشریفات مجلس تاکید کرد: قانون‌گذاری در زمینه‌های قاچاق میراث فرهنگی، حفظ نمادهای فرهنگی کشورها، احترام به تنوع فرهنگی در قاره کهن، تبادل فرهنگی قوانین، مبارزه با مواد مخدر و سایر موارد از جمله اهداف این مجمع و کمیته دائم امور اجتماعی – فرهنگی قلمداد می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet