انتخابات ریاست جمهوری
1391/04/19 10:30:17
سرویس اقتصادی
دامادی:

اخذ مالیات، پیش از موعد از مهندسین مشاور به بحران مسکن دامن می‌زند

عضو کمیسیون عمران مجلس با تأکید بر اینکه اخذ مالیات بر ارزش افزوده باید پس از دریافت حق الزحمه از مهندسین مشاور صورت بگیرد، گفت: اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده به این صورت خلاف قانون بوده و به بحران مسکن کشور دامن می‌زند.
اخذ مالیات، پیش از موعد از مهندسین مشاور به بحران مسکن دامن می‌زند عضو کمیسیون عمران مجلس با تأکید بر اینکه اخذ مالیات بر ارزش افزوده باید پس از دریافت حق الزحمه از مهندسین مشاور صورت بگیرد، گفت: اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده به این صورت خلاف قانون بوده و به بحران مسکن کشور دامن می‌زند. https://cdn.icana.ir/d/019/12990.jpg اخذ,مالیات،,پیش,از,موعد,از,مهندسین,مشاور,به,بحران,مسکن,دامن,می‌زند Icana

محمد دامادی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت درباره مشکلات ایجاد شده برای مهندسین مشاور در اخذ مالیات بر ارزش افزوده، افزود: زمانی که تمام جوانب در اجرای قانونی در نظر گرفته نشود، مشکلات فراوانی برای افراد مشمول قانون رخ می‌دهد که در شرایط کنونی چنین مشکلی برای مهندسین ناظر پیش آمده است.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: مالیات باید زمانی از مهندسین مشاور اخذ شود که آن‌ها حق الزحمه خود را از کارفرما دریافت کرده باشند و اصولاً مالیات برای زمانی است که فرد وجه نقد دریافت کند.

وی ادامه داد: مالیات بر ارزش افزوده که به میزان 5 درصد میزان حق الزحمه است، باید بر فاکور نهایی مورد تأئید پیمانکار و کارفرما محاسبه شود نه بر رقم پیشنهادی مهندسین مشاور چرا که در این رقم پیشنهادی مهندس مشاور از سوی کارفرما و پیمانکار به میزان فراوانی کاهش می‌یابد.

دامادی تصریح کرد: مهندسان ما به عنوان تولیدکننده ساختمانی به شمار می‌آیند و اخذ مالیات بر ارزش افزوده به شکل کنونی به بحران مسکن دامن می‌زند.

وی سه عامل نبود ثبات در بازار ارز، ارائه نکردن تسهیلات به تولیدکننده و رکود در صنعت ساختمان را مهم‌ترین عوامل موثر در اقتصاد کشور برشمرد و گفت: هر اقدامی که در جهت دامن زدن به بحران مسکن باشد، تورم و اقتصاد کلان کشور را تحت تأثیر قرار می‌دهد و مهندسین مشاور هم حلقه اصلی در صنعت ساختمان به شمار می‌آیند.

عضو کمیسیون عمران مجلس خواستار رسیدگی هرچه سریع‌تر دستگاه‌های ذی ربط به مشکل مهندسین مشاور شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet