آغاز هفته وحدت
1391/04/19 11:02:49
سرویس سیاسی
فرهنگی: رفتارهای خصمانه آلمان در قبال ایران سابقه‌ دارد

رفتار پلیس آلمان خلاف قوانین است/دستگاه دیپلماسی پیگیری کند

عضو هیئت رئیسه مجلس، با تاکید بر وجود فضایی ضد ایرانی در برخی کشورهای غربی، گفت: برخورد پلیس آلمان با دیپلمات ایرانی تایید دیگری بر سیاست‌های دوگانه غرب است.
رفتار پلیس آلمان خلاف قوانین است/دستگاه دیپلماسی پیگیری کند عضو هیئت رئیسه مجلس، با تاکید بر وجود فضایی ضد ایرانی در برخی کشورهای غربی، گفت: برخورد پلیس آلمان با دیپلمات ایرانی تایید دیگری بر سیاست‌های دوگانه غرب است. https://cdn.icana.ir/d/019/12620.jpg رفتار,پلیس,آلمان,خلاف,قوانین,است/دستگاه,دیپلماسی,پیگیری,کند Icana

محمدحسین فرهنگی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر اینکه طبق عرف و مقررات بین‌المللی مصونیت دیپلمات‌ها بر عهده کشور میزبان است، افزود: طبق مقررات بین‌المللی دیپلمات‌ها مورد حمایت کشوری قرار دارند که در آنجا در حال انجام وظایف و ماموریت سیاسی هستند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر ضرورت تامین امنیت دیپلمات‌ها از سوی کشور میزبان، ادامه داد: بر این اساس چنانچه پس از بررسی دقیق مشخص شود که مامور پلیس آلمان متوجه مصونیت سیاسی دیپلمات ایرانی بوده و دست به چنین اقدامی زده، رفتاری خلاف مقررات بین‌المللی مرتکب شده که از سوی جمهوری اسلامی ایران قابلیت پیگیری دارد.

عضو کمیسیون عمران در مجلس نهم،‌ با تاکید بر وجود فضایی ضد ایرانی در کشورهای غربی، یادآور شد: البته به دلیل موضوعی که سال‌ها قبل در ارتباط با سفارت امریکا در ایران از سوی دانشجویان انقلابی اتفاق افتاد فضایی ضد جمهوری اسلامی در کشورهای غربی به‌وجود آمد که به نظر می‌رسد بخشی از این رفتارها ناشی از آن است حال آنکه این دو موضوع کاملا با هم متفاوت هستند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، رفتارهای خصمانه آلمان در قبال جمهوری اسلامی ایران را سابقه‌دار خواند و افزود: این اولین باری نیست که شاهد چنین رفتاری از سوی دولت آلمان هستیم، طبق شواهد موجود دولت آلمان با وجود جنایت‌های وسیع گروهک تروریستی منافقین و کشتار گسترده علیه ملت ایران سالیان متمادی است که مقامات این گروهک را مورد حمایت خود قرار داده است.

عضو کمیسیون عمران در مجلس نهم،‌ اقدامات آلمان در دفاع از گروه‌های تروریستی و پذیرش آنها در این کشور را مغایر شعارهای آنان در مبارزه با تروریسم خواند و گفت: البته رفتارهای متناقض و دوگانه غرب تنها به همین چند مورد محدود نیست، در بحث دموکراسی نیز شاهدیم که مقامات این کشور حمایت از حاکمیت‌هایی را در دستور کار دارند که حتی یک انتخابات غیرآزاد نیز برگزار نکرده‌اند،‌ در حالی که با کشورهایی همچون ایران که مقدرات خود را با انتخابات مردمی تعیین می‌کنند رفتارهایی کینه توزانه دارند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، رفتارهای غرب و از جمله آلمان در دفاع از حقوق بشر،‌ جریان آزاد اطلاعات و ... را دوگانه و متناقض خواند و گفت: در شرایطی شاهد ادعاهای بشردوستانه آلمان هستیم که مقامات این کشور در 8 سال دفاع مقدس کمک‌های گسترده‌ای به رژیم بعث عراق برای ضربه به ایران انجام داد.

بر اساس یک سناریوی از پیش تعیین شده در روز دوشنبه گذشته، یکی از اعضای سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در فرانکفورت، هنگام عزیمت از محل کار خود به منزل مورد حمله قرار گرفت. پلیس آلمان نیز به جای برخورد با فرد مهاجم، رفتار خشن، ناشایست و خارج از عرف دیپلماتیک با عضو سرکنسولگری ایران داشت./

پایان پیام  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet