آغاز هفته وحدت
1391/04/19 10:23:42
سرویس بین الملل
در اعتراض به اصلاح قوانین انتخاباتی؛

اخوا‌ن‌المسلمین اردن، انتخابات پارلمانی را تحریم می‌کند

اسلام‌گرایان پارلمان اردن اصلاح قوانین انتخاباتی را برای دانش‌آموزان دبستانی و نه برای آغاز یک دوره اصلاح حقیقی سیاسی مناسب دانست.
اخوا‌ن‌المسلمین اردن، انتخابات پارلمانی را تحریم می‌کند اسلام‌گرایان پارلمان اردن اصلاح قوانین انتخاباتی را برای دانش‌آموزان دبستانی و نه برای آغاز یک دوره اصلاح حقیقی سیاسی مناسب دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/1206.jpg اخوا‌ن‌المسلمین,اردن،,انتخابات,پارلمانی,را,تحریم,می‌کند Icana

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت به نقل از خبرگزاری فرانسه، نمایندگان پارلمان اردن در جلسه روز گذشته (یکشنبه) بخش‌های از قوانین انتخاباتی این کشور را اصلاح کردند که بر اساس آن کرسی‌های اختصاص یافته به فهرست احزاب از 17 به 27 افزایش پیدا می‌کند.

بر اساس بخش دیگری از این اصلاحات تعداد کرسی‌های مجلس نمایندگان اردن از 140 به 150 کرسی افزایش و سهم کرسی‌‎های اختصاصی به زنان نیز 15 کرسی می‌شود.

اسلام‌گرایان پارلمان اردن نیز در اعتراض به تصویب این اصلاحیه اعلام کردند در انتخابات پارلمانی آینده اردن شرکت نمی‌کنند.

«زکی بنی رشید» از اعضای ارشد اخوان‌المسلمین اردن نیز پس از اعمال این اصلاحات گفت: ممکن است این اصلاحات برای دانش‌آموزان دبستانی مناسب باشد اما برای آغاز یک دوره اصلاحات حقیقی سیاسی مناسب نیست.

وی افزود: جنبش اسلامی اردن پنجشنبه برای تصمیم‌گیری درباره تحریم انتخابات پارلمانی جلسه تشکیل می‌دهد.

«عبدالله دوم» پادشاه اردن دستور افزایش کرسی‌های اختصاص یافته به فهرست احزاب با هدف ارتقاء زندگی سیاسی در اردن را  صادر کرده بود.

وی از اسلام‌گرایان نیز خواست با کنار گذاشتن اختلاف نظرها در انتخابات پارلمانی شرکت کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet