آغاز هفته وحدت
1391/04/20 10:01:00
سرویس اجتماعی
دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس:

تعدد متولیان مراکز مشاوره ازدواج، موازی کاری است

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر ساماندهی مراکز مشاوره های قبل، حین و بعد از ازدواج گفت: باید یک سازمان یا نهادی خاص مانند وزارت ورزش و جوانان متولی مراکز مشاوره ازدواج باشد تا از موازی کاری جلوگیری شود.
تعدد متولیان مراکز مشاوره ازدواج، موازی کاری است عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر ساماندهی مراکز مشاوره های قبل، حین و بعد از ازدواج گفت: باید یک سازمان یا نهادی خاص مانند وزارت ورزش و جوانان متولی مراکز مشاوره ازدواج باشد تا از موازی کاری جلوگیری شود. https://cdn.icana.ir/d/019/16370.jpg تعدد,متولیان,مراکز,مشاوره,ازدواج،,موازی,کاری,است Icana

عباس قائید رحمت در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، اظهار داشت: مراکز مشاوره ازدواج، کانونی برای هدایت افراد به سویی هستند که کمترین آسیب و مشکلات متوجه کانون خانواده شود و خانواده در جهت بهبود و کمال قرار بگیرد.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همچنان خلأهایی در مورد مشاوره ازدواج در سطح جامعه وجود دارد؛ افزود: مشاوره قبل، حین و پس از ازدواج باید در میان مردم نهادینه شود و مسیر نهادینه سازی این است که یک متولی مشخص این امر را بر عهده بگیرد؛ زیرا وجود چند متولی در این زمینه به غیر از ایجاد مشکل، نتیجه دیگری به همراه نخواهد داشت.

وی با بیان این که فارغ التحصیلان برخی از رشته ها طبق یک اساسنامه مشخص می تواند اقدام به تاسیس مراکز مشاوره ازدواج کنند؛ اعلام کرد: وجود این مراکز به سلامت خانواده، کاهش میزان طلاق و تبعات ناشی از طلاق کمک می کند.

این نماینده مجلس نهم اشاره کرد: اگر نهادی مانند وزارت ورزش و جوانان به عنوان تنها متولی مراکز مشاوره ازدواج فعالیت کند؛ قطعا نتایج بهتری را به دنبال خواهد داشت و از صدور مجوزهای متفرقه و موازی کاری در این زمینه جلوگیری می شود.

قائید رحمت با بیان اینکه مشاوره علمی و دقیق به تحکیم بنیاد خانواده کمک زیادی می کند، ادامه داد: ازدواج فقط مربوط به دو نفر نیست بلکه در واقع خانواده ها به یکدیگر نزدیک شده و در کنار هم قرار می گیرند؛ از همین رو مشاوره های فردی، گروهی و یا حتی خانوادگی برای انجام یک ازدواج موفق بسیار موثر است.

وی در مورد مشاوره های قبل و حین ازدواج گفت: در مرحله قبل از ازدواج که در واقع مرحله آشنایی به شمار می رود؛ ممکن است مداخلات و مسائلی پیش آید. از همین رو یک مشاوره دقیق و علمی می تواند این مشکلات را حل کند. همچنین در حین انجام ازدواج از آنجا که ممکن است اختلافات و تفاوت های فردی و آداب و رسوم مشکل ساز شود؛ یک مشاوره خوب می تواند به پایان این اختلافات کمک شایانی کند.

دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ازدواج را یک تغییر اساسی در زندگی افراد دانست و اظهار داشت: برخی از زوجین پس از ازدواج و آغاز زندگی مشترک دچار اختلافات و مشکلاتی می شوند که حتی ممکن است برطرف نشدن آن منجر به بروزمشکلات جدی تر و در نهایت طلاق شود؛ اما یک مشاوره دقیق و علمی می تواند زوجین جوان را از این معضل و آسیب دور کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet