خبرگزاری خانه ملت

ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1391/04/19 10:21:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس:

دولت آتش به همه اموالش زده است

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس،گفت:باید بپذیریم که در پارس جنوبی عقب هستیم ؛عدد عقب بودن مهم نیست مهم این است که باید بپذیریم همسایگان ما در میادین مشترک از ما بیشتر برداشت می کنند و تعجیل کنیم برای سرمایه گذاری بیشتر، که بیش از این عقب نیفتیم.
دولت آتش به همه اموالش زده است نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس،گفت:باید بپذیریم که در پارس جنوبی عقب هستیم ؛عدد عقب بودن مهم نیست مهم این است که باید بپذیریم همسایگان ما در میادین مشترک از ما بیشتر برداشت می کنند و تعجیل کنیم برای سرمایه گذاری بیشتر، که بیش از این عقب نیفتیم. https://cdn.icana.ir/d/019/301.jpg دولت,آتش,به,همه,اموالش,زده,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ حسین امیری خامکانی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به اعتدال ، گفت: کشورهای همسایه ما از سال 1970 کار عملیات پارس جنوبی را شروع کردند و در سال 1991 برداشت از آن آغاز شد ، ما در سال 1991 همراه با شروع برداشت همسایگان از پارس جنوبی ، تازه عملیات خود آغاز کردیم و در سال 2001 تازه به برداشت رسیدیم ، لذا این 10 سال برداشت را از میادین مشترک عقب هستیم.
نماینده اصولگرای مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی افزود:باید بپذیریم که در پارس جنوبی عقب هستیم ؛عدد عقب بودن مهم نیست مهم این است که باید بپذیریم همسایگان ما در میادین مشترک از ما بیشتر برداشت می کنند و تعجیل کنیم برای سرمایه گذاری بیشتر، که بیش از این عقب نیفتیم.
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید حد اقل سالی پنجاه میلیارد دلار کنار بگذاریم ،  تا بتوانیم فازهای مختلف میادین مشترک را به روز بکنیم و مشکلات را حل کنیم.
امیری خامکانی در ادامه با انتقاد از عدم پرداخت سهم صنعت و تولید در هدفمندی یارانه ها گفت: در بودجه پیش بینی کردیم تا دولت قبل واگذاری ها  تهاترکند و برخی بدهی ها ی خود را به صنعت بدهد ، اما این امر محقق نشد ؛ در بودجه 91 دولت خودش این را برای همه دستگاه ها پیش بینی کرد که از قبل واگذاری ها ، بدهی های خود را بپردازد و می توان گفت امسال دولت آتش به همه اموالش زده و تمام واگذاری های خود را می خواهد صرف بدهی هایش کند و این در حالیست که قرار بود  واگذاری ها صرف زیر ساخت ها شود و راه برای بخش خصوصی با توسعه زیر ساخت ها باز شود.
وی افزود:با روند کنونی پیش بینی شده است که این منابع عمدتا صرف بدهی های قبلی دولت شود که البته امیدوارم همین وعده نیز محقق شود ، لیکن احساس می کنیم مانند گذشته ، این اتفاق نیز نخواهد افتاد .
خامکانی گفت: شاکله کلی اقتصاد کشور مشکل دارد ؛ بسیاری از مصوباتی که در سفرهای استانی دولت آمد ، محقق نشده است و برای مردم توقع ایجاد کرده است و وعده ها متاسفانه انجام نشده است و عمدتا پروژه های زیر ساختی و زیر بنایی به مرحله آغاز هم نرسیده است.
نماینده مردم زرند و کوهبنان گفت: در حوزه انتخابیه خود من پروژه هایی در حوزه راه داریم که از سفر اول تنها کلنگ آن خورده است و در صنایع هم مصوبات زیادی باقی مانده است.
وی در خاتمه از عملکرد نیکزاد انتقاد کرد و گفت: وزارت راه و شهرسازی که ادغام شد نباید یک بخش را مغبون بخش دیگری کنند؛ احساس می شود که امروز برای اینکه علاقه دولت و رییس جمهور این است که آمار و ارقام در مسکن باشد ، آقای وزیر تمام وقت و نیروی خود را صرف مسکن می کند و از راهها و جاده ها باز مانده است و ما امروز در حوزه راه مشکل داریم./

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet