آغاز هفته وحدت
1391/04/19 12:58:14
سرویس استان ها
علیپور اعلام کرد:

عدم استقبال کشور همسایه علت تعطیلی بازارچه‌های مرزی

نماینده ماکو چالدران، پلدشت و شوط در مجلس با اشاره به تعطیلی برخی بازارچه‌های مرزی، گفت: معمولاً استقبال کشور طرف مقابل در فعالیت و رونق بازارچه‌های مرزی مؤثر است.
عدم استقبال کشور همسایه علت تعطیلی بازارچه‌های مرزی نماینده ماکو چالدران، پلدشت و شوط در مجلس با اشاره به تعطیلی برخی بازارچه‌های مرزی، گفت: معمولاً استقبال کشور طرف مقابل در فعالیت و رونق بازارچه‌های مرزی مؤثر است. https://cdn.icana.ir/d/019/15354.jpg عدم,استقبال,کشور,همسایه,علت,تعطیلی,بازارچه‌های,مرزی Icana

محمد علیپور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه انتخابیه خبرگزاری خانه ملت، با بیان این‌که بر اساس برنامه دولت، تعدادی از بازارچه‌های مرزی در استان‌های مختلف غیرفعال اعلام شده است، گفت: بازارچه‌های مرزی از سال‌های گذشته برای گسترش مبادلات تجاری با کشورهای همسایه و رونق فعالیت‌های اقتصادی مرزنشین‌ها ایجاد شده است.

نماینده ماکو، چالدران، پلدشت و شوط در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که  بازارچه‌های مرزی 2 طرفه هستند، عنوان کرد: 50 درصد این بازارچه‌ها در اختیار ما و 50 درصد آن  به تمایل کشورهمسایه وهم مرز بستگی دارد.

وی گفت: برخی بازارچه‌ها با توجه به چنین شرایطی توانستند فعالیت خود را ادامه دهند اما برخی دیگر نیز به دلیل عدم هماهنگی یا نبود استقبال از سوی کشور همسایه به تعطیل کشیده شده‌اند.

علیپور با بیان این‌که دولت در ارزیابی‌های اخیر تعدادی از بازارچه‌های مرزی را غیرفعال اعلام کرده است، متذکر شد: این مسئله مورد اعتراض نمایندگان شهرهای مرزی که این بازارچه‌ها را شامل می‌شدند، قرار گرفته است.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی در مجلس با اشاره به این‌که در استان آذربایجان غربی 2 بازارچه مرزی غیر فعال اعلام شده است، تصریح کرد: بازارچه‌های مرزی اوشنویه ، کوزرش در لیست بازارچه‌های غیرفعال قرار گرفته‌ اند.

وی با بیان این که بازارچه‌های مرزی ماکو و شوط و پلدشت در حال فعالیت هستند، گفت: موقعیت جغرافیایی این بازارچه ها بسیار مهم است با توجه به این‌که ما از نظر مسائل امنیتی و راه‌ها مشکلی نداریم عوامل امنیتی نیز در رکود بازارچه‌های مرزی بی تأثیر نیست.  

نماینده ماکو، چالدران، پلدشت و شوط در مجلس شورای اسلامی افزود: بازارچه‌هایی که در نقاط مشترک مرزی قرار دارند در صورت عدم فعالیت بیشتر به دلیل عدم استقبال کشور مقابل دچار رکود می‌شوند با توجه به این‌که  ما شرایط مساعی داریم  از این طرح‌ها استقبال می‌کنیم. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet