آغاز هفته وحدت
1391/04/19 14:36:39
سرویس بین الملل
موسوی‌لارگانی خواستار شد:

تلاش مجامع بین‌المللی برای آزادی و رسیدگی به وضعیت شیخ النمر

عضو فراکسیون روحانیون مجلس با بیان اینکه آل‌سعود خفقان و دیکتاتوری بی‌حد و حصری در عربستان ایجاد کرده است‌، گفت: چرا گروه‌های حقوق‌بشری که برای قاتلان و جنایت‌کاران نیز دل می‌سوزانند،‌ از جنایات آل‌سعود هیچ سخنی به میان نمی‌آورند؟
تلاش مجامع بین‌المللی برای آزادی و رسیدگی به وضعیت شیخ النمر عضو فراکسیون روحانیون مجلس با بیان اینکه آل‌سعود خفقان و دیکتاتوری بی‌حد و حصری در عربستان ایجاد کرده است‌، گفت: چرا گروه‌های حقوق‌بشری که برای قاتلان و جنایت‌کاران نیز دل می‌سوزانند،‌ از جنایات آل‌سعود هیچ سخنی به میان نمی‌آورند؟ https://cdn.icana.ir/d/019/22325.jpg تلاش,مجامع,بین‌المللی,برای,آزادی,و,رسیدگی,به,وضعیت,شیخ,النمر Icana

سیدناصر موسوی‌لارگانی در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت،‌ با اشاره به حمله وحشیانه نیروهای امنیتی رژیم آل‌سعود به روحانی مبارز و مجاهد عربستانی و از رهبران شیعیان این کشور،‌ تلاش مجامع بین‌المللی و گروه‌های حقوق‌بشری را برای آزادی و رسیدگی به وضعیت جسمانی این روحانی شیعه خواستار شد.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گروه‌ها و سازمان‌های بین‌المللی مدعی حقوق بشر برای تروریستی که یکی از دانشمندان و نخبگان هسته‌ای ما را به شهادت رسانده و خود نیز به جنایتش اعتراف کرده است،‌ دل می‌سوزانند، ‌افزود: چرا این گروه‌ها و سازمان‌ها نسبت به جنایات واضح و مشخص رژیم آل‌سعود که به وضوح به کشتار مردم می‌پردازند و رهبران اپوزیسیون را به ضرب گلوله مجروح می‌کنند،‌ هیچ صحبتی به میان نمی‌آورند؟

وی ادامه داد: شیخ نمر النمر یکی از روحانیون محبوب و مبارز شیعیان است که همواره برای اعتلای وضعیت اجتماعی، ‌سیاسی و اقتصادی اهالی قطیف و استان الشرقیه که از بسیاری از حقوق اولیه محرومند‌، تلاش می‌کند؛ در حالی که نیروهای امنیتی این شخصیت برجسته را به نام مبارزه با تروریسم مجروح و بازداشت کرده‌اند که این مسأله، عمق کینه سران رژیم را از شیعیان و مبارزان قطیف می‌رساند.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس همچنین با اشاره به دیکتاتوری آل‌سعود در عربستان،‌ گفت: رژیم سعودی چنان خفقان و دیکتاتوری‌ای در سرتاسر عربستان به راه انداخته است که هیچ‌کس از ترس رفتارهای وحشیانه نیروهای امنیتی و پلیس این کشور به خود اجازه هیچ اعتراضی نمی‌دهد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به واهمه آل‌سعود از گسترش دامنه بیداری اسلامی به عربستان، ‌گفت: رهبران سعودی باید از رهبران کشورهای دیکتاتوری همسایه خود درس بگیرند و بدانند که عاقبت آتش تنفر مردم، ‌دامن آنها را هم خواهد گرفت و سران سعودی نیز به زودی می‌بایست یا به فکر فرار به سوی اربابان آمریکایی و غربی خود باشند یا اینکه آنها نیز همچون مبارک از پشت میله‌های زندان با مردم سخن بگویند.

شب گذشته تعدادی از نیروهای امنیتی عربستان با حمله مسلحانه به خودروی شیخ نمر النمر از روحانیون برجسته شیعه عربستان،‌ پس از مجروح کردن وی به ضرب گلوله،‌ او را بازداشت کردند. همچنین تعدادی از مردم قطیف که با شنیدن این خبر برای نشان دادن اعتراض خود به خیابان‌ها آمده بودند،‌ با حمله نیروهای امنیتی،‌ بازداشت،‌ مجروح و شهید شدند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet