هدر اصلی
1391/04/19 14:42:14
سرویس استان ها
آقاجری اعلام کرد:

زمین‌های اطراف رودخانه جراحی در کابوس شوره زار شدن

نماینده بندر ماهشهر امیدیه و هندیجان با بیان این‌که زمین‌هایی که با فاصله ۱۰۰متری از رودخانه جراحی قرار دارند در حال تبدیل به شوره‌زار هستند، گفت: زمین‌های کشاورزی این منطقه باید هر چه سریعتر زهکشی شوند.
زمین‌های اطراف رودخانه جراحی در کابوس شوره زار شدن نماینده بندر ماهشهر امیدیه و هندیجان با بیان این‌که زمین‌هایی که با فاصله 100متری از رودخانه جراحی قرار دارند در حال تبدیل به شوره‌زار هستند، گفت: زمین‌های کشاورزی این منطقه باید هر چه سریعتر زهکشی شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/3260.jpg زمین‌های,اطراف,رودخانه,جراحی,در,کابوس,شوره,زار,شدن Icana

حبیب آقاجری در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه انتخابیه خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به وجود روخانه جراحی در منطقه هندیجان، گفت: برای نجات رودخانه جراحی هیچ طرحی پیش‌بینی نشده است.

نماینده بندر ماهشهر امیدیه و هندیجان در مجلس نهم با اشاره به این‌که سدهایی که روی جراحی زده شده این رودخانه را به وضعیت بدی دچار کرده است، تصریح کرد: کم آبی و شور شدن زمین‌های اطراف رودخانه جراحی مشکلات بسیاری را ایجاد کرده است.

 وی با اعلام این مطلب که وضعیت رودخانه جراحی مناسبی نیست و روز به روز بدتر می‌شود، بیان کرد: از یک طرف آب‌های سطحی و زه زمین‌های بالادست وارد رودخانه می‌شود از طرف دیگر نیز آب آن روز به روز کمتر از قبل می‌شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که آب روخانه کم و برداشت به شکل سنتی انجام می‌شود، گفت: شوری به اندازه‌ای بوده که تنها زمین‌های اطراف رودخانه با عرض کم قابل کشت هستند.

آقاجری افزود: زمین‌های که با فاصله 100 متر از روخانه جراحی قرار دارند در حال تبدیل  به شوره زار هستند.

نماینده بندر ماهشهر امیدیه و هندیجان در مجلس نهم ضمن تأکید بر ضرورت زه‌کشی زمین‌های کشاورزی، گفت: رودخانه جراحی نیاز به توجه ویژه مسئولان دارد. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet