آغاز هفته وحدت
1391/04/20 09:29:46
سرویس بین الملل
پور فاطمی:

آل‌سعود از همبستگی گروه‌های مذهبی داخل عربستان می ترسد

عضو فراکسیون روحانیون مجلس با تاکید بر تفرقه افکنی مذهبی عربستان، گفت: پادشاهی آل سعود تحت تاثیر غرب و صهیونیسم قصد دارد از وحدت مسلمانان جلوگیری کند؛ چرا که همبستگی گروه‌های مذهبی در داخل عربستان را عامل فروپاشی دیکتاتوری خود می داند.
آل‌سعود از همبستگی گروه‌های مذهبی داخل عربستان می ترسد عضو فراکسیون روحانیون مجلس با تاکید بر تفرقه افکنی مذهبی عربستان، گفت: پادشاهی آل سعود تحت تاثیر غرب و صهیونیسم قصد دارد از وحدت مسلمانان جلوگیری کند؛ چرا که همبستگی گروه‌های مذهبی در داخل عربستان را عامل فروپاشی دیکتاتوری خود می داند. https://cdn.icana.ir/d/019/22323.jpg آل‌سعود,از,همبستگی,گروه‌های,مذهبی,داخل,عربستان,می,ترسد Icana

سید محمد مهدی پور فاطمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار بین‌الملل خانه ملت، با اشاره به فراگیر شدن بیداری اسلامی در منطقه افزود:‌ ترس از سرایت بیداری اسلامی به عربستان علت افزایش خشونت آل سعود علیه  مخالفان و معترضان در این کشور است.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر عدم مشروعیت مردمی رژیم آل  سعود، گفت: محرومیت شیعیان سعودی از حقوق اولیه خود نمایانگر ترس آل‌سعود از گسترش اعتراضات در عربستان است.

پورفاطمی با تاکید بر تفرقه افکنی مذهبی عربستان، گفت: پادشاهی آل سعود تحت تاثیر غرب وصهیونیسم  قصد دارد از وحدت مسلمانان جلوگیری کند؛ چرا که همبستگی گروه‌های مذهبی در داخل عربستان را عامل فروپاشی دیکتاتوری خود می داند.  

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: حرکت‌های اصلاح طلبانه مردم آزادی‌خواه عربستان، که از سوی شیعیان آغاز شده به سراسر این کشور سرایت می کند و در مسیر خود پادشاهی آل‌سعود را از قدرت ساقط و این پروسه در مورد سایر حکومت‌های غیر مردمی همچون بحرین نیز تکرار خواهد شد.

لازم به یادآوری است که شرق عربستان شاهد اعتراضات گسترده مردم به رژیم آل سعود است و این تظاهرات پس از آن آغاز شد که نیروهای رژیم سعودی یکی از روحانیون برجسته شیعه، شیخ نمر النمر را هدف حمله گلوله قرار داد و پس از زخمی کردن وی را دستگیر کردند/.

  پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet