آغاز هفته وحدت
1391/04/19 16:03:44
سرویس سیاسی
منصوری آرانی:

توجه به نظر ایران، در حل بحران سوریه راهگشا خواهد بود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: تصمیم‌گیری در مورد سوریه بدون توجه به رأی مردم، نظر دولت دمشق و نقش موثر ایران در منطقه، اقدامی شکست خورده است.
توجه به نظر ایران، در حل بحران سوریه راهگشا خواهد بود عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: تصمیم‌گیری در مورد سوریه بدون توجه به رأی مردم، نظر دولت دمشق و نقش موثر ایران در منطقه، اقدامی شکست خورده است. https://cdn.icana.ir/d/019/15474.jpg توجه,به,نظر,ایران،,در,حل,بحران,سوریه,راهگشا,خواهد,بود Icana

عباسعلی منصوری آرانی در گفتوگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره تأکید کوفی عنان به لزوم نقش‌آفرینی ایران در حل بحران سوریه و سفر وی به ایران، گفت: جمهوری اسلامی به عنوان قدرت بلامنازع منطقه‌ای در سالهای اخیر نقش بارزی در تحولات منطقه ایفا کرد و در تمام اتفاقات خاورمیانه و جهان اسلام تاثیرگذار بود.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به اینکه ایران به عنوان خاستگاه ملتهای مظلوم منطقه شناخته می‌شود، می‌تواند از نفوذ معنوی خود استفاده کرده و در همزیستی مسالمت آمیز کشورهای منطقه نقش آفرینی کند.

وی تصریح کرد: غربیها و کشورهای عربی وابسته به نظام سلطه با ورود ایران در حل مناقشه سوریه مخالفند چراکه ایران نشان داده با ورود خود به موضوعات منطقهای خواستار رسیدگی به منافع مردم کشورها و مخالف با حضور بیگانگان است که این رویکرد با خوی استکباری غرب در تضاد است.

منصوری آرانی گفت: کشورهای غربی به دنبال احیای منافع خود و رژیم صیهونیستی در منطقه هستند و یکی از دلایل تلاش برای سرنگونی دولت دمشق، قرار گرفتن سوریه در محور مقاومت است.

وی یادآور شد: کشورهای تاثیرگذار عربی نیز در منطقه به چند دسته تقسیم می‌شوند که گروهی از آنان مانند عراق و مصر خواهان ورود ایران به موضوع سوریه هستند اما عربستان سعودی و قطر خلاف آرای ملت خود، در این مسیر سنگ اندازی می‌کنند.

وی با بیان اینکه نقش ایران در برقراری امنیت در منطقه و تنش زدایی غیرقابل کتمان است، یادآور شد: هرگونه طرحی برای حل مشکل سوریه باید با توجه به نظر دولت دمشق، مردم سوریه و کشورهای با نفوذ منطقه مانند ایران تهیه شود.

 عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با یادآوری شکست اجلاس ژنو تاکید کرد: تصمیمگیری در مورد سوریه خارج از مرزهای این کشور و بدون در نظر گرفتن حکومت حاکم و جریانهای تاثیر گذار مشروعیت نداشته و محکوم به شکست خواهد بود.

سخنگوی کوفی عنان فرستاده ویژه سازمان ملل به سوریه اعلام کرد: وی امروز دوشنبه (19 تیر) برای گفتگو با مقامات ایرانی به تهران سفر می کند.عنان پیش از این هم  در 23 فروردین ماه امسال برای رایزنی درباره تحولات سوریه به تهران سفر کرده و با رییس جمهور ، دبیر شورای عالی امنیت ملی و وزیر خارجه ایران گفت وگو کرده بود.

پیش از این سفر کوفی عنان از دعوت نشدن ایران به کنفرانس ژنو انتقاد کرده و خواستار حضور ایران در حل مناقشه سوریه شده بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet