آغاز هفته وحدت
1391/04/19 16:38:57
سرویس سیاسی

استقبال دبیر کل سازمان ملل متحد از انتخابات پارلمانی لیبی

دبیر کل سازمان ملل متحد از برگزاری نخستین انتخابات پارلمانی در لیبی پس از حکومت «معمر قذافی» استقبال و ابراز رضایت کرد.
استقبال دبیر کل سازمان ملل متحد از انتخابات پارلمانی لیبی دبیر کل سازمان ملل متحد از برگزاری نخستین انتخابات پارلمانی در لیبی پس از حکومت «معمر قذافی» استقبال و ابراز رضایت کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/9101.jpg استقبال,دبیر,کل,سازمان,ملل,متحد,از,انتخابات,پارلمانی,لیبی Icana

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت به نقل از العربیه، «بان کی مون» دبیر کل سازمان ملل متحد امروز –دوشنبه- با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد انتخابات روز شنبه لیبی به درستی و در کمال شفافیت برگزار شد.

در ادامه این بیانیه آمده است: هزاران نفر از مردم لیبی سال گذشته برای ساخت یک کشور جدید بر اساس حفظ کرامت انسانی و حاکمیت قانون جان، مال و زندگی خود را فدا کردند.

با وجود آنکه نتایج نهایی انتخابات پارلمانی لیبی تاکنون اعلام نشده است، دبیر کل سازمان ملل متحد ابراز امیدواری کرد کسانی که در نتیجه این انتخابات وارد عرصه قانون‌گذاری لیبی می‌شوند، در مسیر تدوین قانون اساسی جدید عدالت و آشتی را در میان همه مردم لیبی برقرار کنند.

مردم لیبی برای مشارکت در نخستین انتخابات این کشور طی 50 سال گذشته، اوایل هفته جاری در انتخابات سراسری این کشور شرکت کردند.

در این انتخابات 200 عضو مجلس نمایندگان لیبی با هدف تدوین قانون اساسی و تشکیل دولت جدید و نیز مهیا کردن شرایط برگزاری انتخابات پارلمانی در سال 2013 میلادی، انتخاب می شوند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet