آغاز هفته وحدت
1391/04/19 17:15:33
سرویس بین الملل
بخشایش اردستانی با اشاره به سفر عنان به دمشق تشریح کرد:

تلاش غربی‌ها برای شکست راه‌حل عنان

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با بیان اینکه کوفی عنان تنها در صورتی طرح‌هایش به پیروزی می‌رسد که کشورهای اثرگذار در سوریه از آن حمایت کنند،‌ گفت: متأسفانه غربی‌ها خود، عنان را برای حل بحران سوریه برگزیده‌اند و از سویی دیگر نیز خود نمی‌خواهند بحران سوریه حل شود.
تلاش غربی‌ها برای شکست راه‌حل عنان عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با بیان اینکه کوفی عنان تنها در صورتی طرح‌هایش به پیروزی می‌رسد که کشورهای اثرگذار در سوریه از آن حمایت کنند،‌ گفت: متأسفانه غربی‌ها خود، عنان را برای حل بحران سوریه برگزیده‌اند و از سویی دیگر نیز خود نمی‌خواهند بحران سوریه حل شود. https://cdn.icana.ir/d/019/22332.jpg تلاش,غربی‌ها,برای,شکست,راه‌حل,عنان Icana

احمد بخشایش اردستانی در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه راه‌حل کوفی عنان تنها در صورتی به نتیجه می‌انجامد که اولا کشورهای صاحب‌نفوذ در دمشق مانند ایران از آن حمایت کنند و ثانیا کشورهای غربی عنان را برای دست‌یابی به نتیجه همراهی کنند.

نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: متأسفانه کشورهای غربی علاقه‌ای به پیروزی عنان در رسیدن به نتیجه مطلوب و بازگشت آرامش به سوریه ندارند. به همین دلیل با کارشکنی‌های خاص خود و تحریک مخالفان دولت اسد،‌ زمینه شکست طرح عنان را فراهم می‌کنند.

وی همچنین به اختلافات داخلی کشورهای عربی مخالف اسد نیز اشاره کرد و گفت: اختلافات کشورهایی چون عربستان و قطر با یکدیگر و تلاش هر کدام برای در دست گرفتن رهبری مخالفان دولت بشار اسد در دمشق،‌ از دیگر علل توفیق نداشتن تلاش‌های صلح در سوریه است.

اردستانی افزود: قطر و عربستان از کشورهایی هستند که با افروختن آتش فتنه در سوریه،‌ خواهان کناره‌گیری اسد از حکومت هستند. از سویی نیز قطر اجازه نداد تا عربستان دراجلاس ژنو حاضر شود؛ چون این کشور در پی سلطه‌جویی بر دیگر کشورهای عربی و داعیه‌دار رهبری جهان عرب است. این مسأله از اختلافات شدید داخلی قطر و عربستان پرده برمی‌دارد که هم‌اکنون برای سرنگونی اسد با یکدیگر هم‌پیمان شده‌اند.

نماینده اصولگرای مجلس نهم همچنین با اشاره به بازداشت چند جاسوس تبعه عربی و غربی‌، گفت: این مسأله که تروریست‌ها با پشتیبانی چند کشور عربی و اروپایی وارد خاک سوریه می‌شوند،‌ بارها و بارها از سوی دولت دمشق اعلام شده است و دیگر نیازی به اثبات آن با دستگیری چند جاسوس نیست. با این حال هدف دمشق ار اعلام این خبر، ‌اثبات این قضیه است که قطر،‌ عربستان، ‌اردن، ‌ترکیه، ‌رژیم صهیونیستی، ‌آمریکا، ‌انگلیس و بسیاری از کشورهای غربی و اروپایی از تروریست‌ها و فتنه‌انگیزان در سوریه حمایت می‌کنند.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با ابراز امیدواری از بازگشت آرامش به سوریه تصریح کرد: فتنه‌ای که در زمان حاضر در سوریه آتش آن دامن مردم را گرفته است،‌ به طور قطع مورد حمایت مردم سوریه نیست و این بحرانی است که غربی‌ها برای از بین بردن خط نخست مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی در سوریه ایجاد کرده‌اند.

امروز کوفی عنان برای پیگیری مصوبات نشست ژنو و تشکیل نشستی با حضور کشورهای تأثیرگذار در سوریه راهی خاورمیانه شده است تا صلح و آرامش را به دمشق بازگرداند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet