آغاز هفته وحدت
1391/04/20 08:40:00
سرویس اجتماعی
‌تأمینی‌لیچایی هشدار داد:

دولت6 هزار میلیارد بخش درمان را ندهد به قوه قضاییه شکایت می کنیم

عضو هیأت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس٬ با تأکید بر اختصاص کامل اعتبارات بخش درمان به وِیژه اعتبار ۶ هزار میلیاردی توسط دولت، گفت: در صورتی که دولت به تعهدات قانونی خود جامه عمل نپوشاند؛ مجلس شکایت خود را به قوه‌قضاییه می‌برد.
دولت6 هزار میلیارد بخش درمان را ندهد به قوه قضاییه شکایت می کنیم عضو هیأت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس٬ با تأکید بر اختصاص کامل اعتبارات بخش درمان به وِیژه اعتبار 6 هزار میلیاردی توسط دولت، گفت: در صورتی که دولت به تعهدات قانونی خود جامه عمل نپوشاند؛ مجلس شکایت خود را به قوه‌قضاییه می‌برد. https://cdn.icana.ir/d/019/22301.jpg دولت6,هزار,میلیارد,بخش,درمان,را,ندهد,به,قوه,قضاییه,شکایت,می,کنیم Icana

حسن تأمینی‌لیچایی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت٬ با اشاره به اظهارات ناامیدکننده مسئولان وزارت بهداشت٬ درمان و آموزش‌پزشکی درباره اختصاص نیافتن اعتبار 6هزار میلیاردی از سوی دولت٬ تصریح کرد: به‌طور حتم مجلس و کمیسیون بهداشت و درمان با بی‌قانونی دولت در اختصاص ندادن این اعتبار، برخوردی جدی خواهد داشت و از اخذ این اعتبار مهم کوتاه نمی‌آید.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی٬ با تأکید بر اینکه دولت باید بر اساس قانون بودجه و اعتبارات، بخش درمان را به‌طور کامل اختصاص دهد٬ افزود: دولت در بحث اعتبار سه‌هزار میلیاردی هم راضی به اختصاص این اعتبار نبود؛ اما نمایندگان مجلس هشتم با تلاش٬ پیگیری و نامه‌نگاری‌های زیاد، دولت را مجبور به اختصاص این اعتبار به حوزه بهداشت کردند.

وی با اعلام اینکه موضع مجلس و اعضای کمیسیون بهداشت و درمان دوره نهم هم در موضوع اختصاص اعتبار 6هزار میلیاردی تغییر نکرده است٬ اظهار داشت: اگر اوضاع در حالت عادی باشد به‌طور قطع دولت اعتبارات بخش سلامت را اختصاص نمی‌دهد و آن اعتبار را جای دیگر هزینه می‌کند.

این نماینده مجلس نهم٬ با انتقاد از بی‌توجهی دولت به بخش سلامت و حوزه بهداشت و درمان٬ اعلام کرد: در صورتی که دولت به تعهدات قانونی خود جامه عمل نپوشاند٬ مجلس شکایت خود را به قوه‌قضائیه می‌برد.

تأمینی‌لیچایی ادامه داد: هم‌اکنون تمام محورها و طرح‌های بخش بهداشت و درمان مانند پزشک خانواده٬ تأمین دارو به‌ویژه داروهای خاص٬ توسعه درمان٬ تقویت بخش بیمه درمانی و ایجاد زیرساخت‌های حوزه سلامت نیاز به اختصاص اعتبار 6 هزار میلیاردی دارد؛ از این‌رو مجلس به هیچ وجه از حق قانونی مردم کوتاه نمی‌آید.

نایب رئیس دوم کمیسیون بهداشت و درمان مجلس٬  تمام تلاش‌های مجلس در حوزه بهداشت و درمان در جهت ارتقای سلامت جامعه بوده خواند وگفت: با وجود تلاش‌های مکرر مجلس٬ بسیاری از قوانین مصوب تا به حال عملیاتی نشده که این موضوع نگران‌کننده است./

پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet