آغاز هفته وحدت
1391/04/20 13:15:00
سرویس اجتماعی
افخمی با انتقاد از اجرا نشدن قانون؛

ساخت و ساز، معلولان را فراموش کرده است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با مد نظر قرار دادن بی توجهی به خواسته و شرایط معلولان در وزارتخانه ها و سازمان ها گفت: طبق ماده ۲ قانون جامع حمایت از معلولان دستگاه‌های دولتی موظف به بازسازی ۳۰ درصد ساختمان‌های خود را در جهت استفاده معلولان هستند که چنین ماده ای تاکنون اجرا نشده است.
ساخت و ساز، معلولان را فراموش کرده است عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با مد نظر قرار دادن بی توجهی به خواسته و شرایط معلولان در وزارتخانه ها و سازمان ها گفت: طبق ماده 2 قانون جامع حمایت از معلولان دستگاه‌های دولتی موظف به بازسازی 30 درصد ساختمان‌های خود را در جهت استفاده معلولان هستند که چنین ماده ای تاکنون اجرا نشده است. https://cdn.icana.ir/d/019/2713.jpg ساخت,و,ساز،,معلولان,را,فراموش,کرده,است Icana

شهروز افخمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، اظهار داشت: تا پیش از دهه 70 به مسائل و مشکلات معلولان و جانبازان توجه جدی نمی‌شد اما پس از پایان جنگ تحمیلی و بروز معلولیت‌های ناشی از دفاع مقدس، توجه بیشتری به این مسائل و مشکلات شد.

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: از اوایل دهه 70 متناسب با نیازهای معلولان و جانبازان تغییراتی در مبلمان شهری و برخی از اماکن مانند خیابان‌ها و پارک‌ها به وجود آمد اما این تغییرات همچنان پاسخگوی نیازهای معلولان و جانبازان نیست.

وی با بیان اینکه برخی از سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها نیازهای معلولان و جانبازان را جدی نمی‌گیرند، تصریح کرد: حدود هشت سال از تصویب قانون جامع حمایت از معلولان در مجلس شورای اسلامی می‌گذرد اما برخی از بندهای آن تاکنون نیز به مرحله اجرا درنیامده که بازسازی ساختمان‌های اداری جهت استفاده آسان معلولان و جانبازان از جمله آنهاست.

افخمی با مد نظر قرار دادن تسهیل سازی رفت و آمد معلولان خبر داد: به تازگی در ساخت برخی از ساختمان‌های اداری مسائل مربوط به رفت‌و‌آمد آسان جانبازان و معلولان رعایت‌ می‌شود که البته این موضوع چندان فراگیر نیست.

این نماینده مجلس نهم با تاکید بر ضرورت همدلی دستگاه‌ها و سازمان‌ها با جانبازان و معلولان عنوان کرد: نگاه جامعه به معلولان، جانبازان و مسائلی که متوجه این قشر است باید تغییر کند و همسو با نیاز و شرایط آنان باشد.

افخمی با بیان این که تغییر نگاه جامعه نسبت به معلولان و جانبازان و مسائل و مشکلات آنها موجب دلگرمی این قشر به زندگی و جامعه می‌شود؛ اعلام کرد: گاهی اوقات که مقرر می‌شود خدماتی به معلولان و جانبازان تعلق گیرد؛ برخی افراد جنجال آفرینی می‌کنند و فضای جامعه را به سمتی می‌برند که گویا قرار است حقی خارج از نوبت به این قشر داده شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: باید خدمات و امکانات  با شیوه و مسیری به معلولان و جانبازان ارائه شود که مظلومیت این افراد را مضاعف نکند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet