روز مجلس
1391/04/20 10:47:08
سرویس استان ها
رحمانی:

انگور تاکستان در انتظار فرآوری

نماینده مردم تاکستان در مجلس، گفت: توسعه صادرات کارآمد انگور تاکستان در گرو رعایت معیارهای صادراتی است و این درحالی است که هم اکنون کشت این محصول در بسیاری از مناطق به سبک ستنی انجام می‌شود.
انگور تاکستان در انتظار فرآوری نماینده مردم تاکستان در مجلس، گفت: توسعه صادرات کارآمد انگور تاکستان در گرو رعایت معیارهای صادراتی است و این درحالی است که هم اکنون کشت این محصول در بسیاری از مناطق به سبک ستنی انجام می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/5812.jpg انگور,تاکستان,در,انتظار,فرآوری Icana

رجب رحمانی در گفت‌و گو با خبرنگارحوزه انتخابیه خبرگزاری خانه ملت،افزود: کشاورزی سنتی در کشور آسیب‌های فراوانی به بخش کشاورزی و زراعت  وارد کرده است ، از این رو برای نیل به اهداف اقتصادی کشور ،باید مزیت ها و پتانسیل های بومی را فعال کرد و این امر موجب می شود نرخ بیکاری نیز به نحو چشمگیری کاهش یابد.

نماینده مردم تاکستان درمجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: افزایش تولید داخلی باید درسطح ملی با اتکا بر یک استراتژی علمی آغاز شود زیرا هر صنعت نیازمند نگاه کارشناسانه است تا بتواند به شکوفایی برسد.

وی ادامه داد: استفاده بهینه ازفرآورده‌های متنوع محصول انگور پیامدهای مثبتی دارد این پیامدها نظیر صادرات کار آمد ، تقویت تولید داخلی ، اشتغال زایی و بالا بردن انگیزه سرمایه دارن برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف اقتصادی را شامل می‌شود.

رحمانی درباره پیامدهای مثبت بسته بندی مناسب کالاهای داخلی در کشورافزود: حفاظت فیزیکی، انبار کردن، بازاریابی و فروش و حفاظت از کیفیت محصول فرآیندهای هستند که در بازارجهانی به طریق بسته بندی مناسب ایجاد می شوند.

وی ادامه داد: بسته بندی کالا ابتدایی ترین نیاز قبل ازعرضه به بازارجهانی است چرا که تولید کنندگان برای شناساندن خود و محصول‌هایشان در بازار جهانی به بسته بندی مناسب وشکیل نیاز مبرم دارند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه محاسبات در مجلس، یاد آور شد: بخش کشاورزی یکی از مهمترین سرمایه اقتصادی به شمار می آید که نحوه بکارگیری آن برای حصول حداکثر کارآیی و بهره وری از پیچیده ترین مشکلات موجود است.

پایان پیام
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet