هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

سودانی: برای تامین نیاز داخل کشور، چاره‌ای جز واردات بنزین نداریم

سرویس اقتصادی
نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: برای تامین میزان بنزین مورد نیاز برای مصرف داخل کشور، چاره‌ای جز واردات نداریم.
شنبه 2 آذر 1387 ساعت 15:45

"سیدناصر سودانی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در ارتباط با ارائه لایحه 5 میلیارد دلاری از سوی دولت به مجلس برای واردات بنزین گفت: با توجه به میزان مصرف 70 میلیون لیتر و تولید کمتر از 45 میلیون لیتر در روز در کشورمان، مابه التفاوت این میزان باید جبران گردد.

وی افزود: جبران میزان تولید و مصرف باید از طریق افزایش پالایشگاه‌ها و تولید فرآورده‌های نفتی از جمله بنزین و صرفه‌جویی و کاهش مصرف و از طریق واردات صادرات گیرد.

نماینده اهواز گفت: به دلیل عدم توسعه پالایشگاه‌ها متاسفانه افزایش تولید ما منطبق با مصرف داخلی‌مان نمی‌باشد.

نایب رئیس کمیسیون انرژی تصریح کرد: از این رو برای جبران ما به التفاوت میزان تولید و مصرف دو راه بیشتر پیش رو نداریم: کاهش مصرف و واردات.

وی با اشاره به اینکه کاهش مصرف با شیوه‌ها و روش‌های اتخاذ شده مانند سهمیه بندی تا به حال در حد مطلوبی نبوده است، گفت: البته سهمیه بندی موجبات کاهش مصرف را به وجود آورده است اما پاسخگوی کامل این موضوع نمی باشد و در حال حاضر نیز چاره‌ای به جز واردات نداریم.

سودانی اظهار داشت: دولت باید برای واردات بنزین مجوز لازم را از مجلس اخذ نماید و این را در قالب لایحه به مجلس تقدیم نماید تا مجلس نیز در خصوص آن بررسی و تصمیم‌گیری نماید.

وی در پایان خاطرنشان کرد: به نظر من مجلس نیز در برابر این لایحه مقاومت نشان خواهد داد اما در نهایت به سمتی خواهیم رفت تا مصرف داخلی را تامین نماییم.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000