آغاز هفته وحدت
1391/04/20 14:01:00
سرویس اجتماعی
صابری:

بازنشستگی اساتید تحت تاثیر سلایق شخصی نباشد

رئیس کمیته آموزش پزشکی و آموزش عالی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از اصلاح آیین‌نامه بازنشستگی اساتید خبر داد و گفت: با توجه به اهمیت دانشگاه‌ها در بحث تولید علم، باید این امر ساماندهی شود تا سلایق شخصی در بازنشستگی اساتید برجسته و باتجربه کشور دخالتی نداشته باشد.
بازنشستگی اساتید تحت تاثیر سلایق شخصی نباشد رئیس کمیته آموزش پزشکی و آموزش عالی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از اصلاح آیین‌نامه بازنشستگی اساتید خبر داد و گفت: با توجه به اهمیت دانشگاه‌ها در بحث تولید علم، باید این امر ساماندهی شود تا سلایق شخصی در بازنشستگی اساتید برجسته و باتجربه کشور دخالتی نداشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/22337.jpg بازنشستگی,اساتید,تحت,تاثیر,سلایق,شخصی,نباشد Icana

رضا صابری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به بازنشستگی پیش از موعد اساتید در دانشگاه علامه طباطبایی و برخی دیگراز دانشگاه‌های کشور، اعلام کرد: باید برای حل این مساله و کمتر شدن اعتراضات دانشجویان و اساتید چاره اندیشی کرد.

نماینده رامیان و آزادشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در جامعه حساسیت بالایی به بازنشستگی پیش از موعد اساتید وجود دارد؛ ادامه داد: باید در این ارتباط دقت نظر لازم را داشت تا مسائل حاشیه‌ای در پی آن به وجود نیاید.

وی افزود: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس هشتم به دنبال اصلاح آیین‌نامه بازنشستگی پیش ازموعد اساتید بود که به نتیجه نرسید؛ قطعا تلاش آنها در این کمیسیون طی دوره مجلس نهم به نتیجه خواهد رسید و شاهد ساماندهی این مساله می شویم.

این نماینده مجلس نهم بیان کرد: با توجه به اهمیت دانشگاه‌ها در بحث تولید علم، باید این امر ساماندهی شود تا نیات و سلایق شخصی در بازنشستگی اساتید برجسته و باتجربه کشور دخالتی نداشته باشد.

صابری با اشاره به بررسی دستور کار کمیته آموزش‌عالی و آموزش پزشکی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، گفت: نوع و نحوه بازنشستگی پیش از موعد اساتید به خصوص طی روزهای آتی در این کمیته بررسی خواهد شد و قطعا جزء اولویت‌های کاری خواهد بود.

رئیس کمیته آموزش پزشکی و آموزش عالی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: امید است که با اجرای این آیین نامه، کمتر با مسائل حاشیه ای رو به رو باشیم.

اخیرا چند تن از اساتید دانشگاه علامه طباطبایی، بازنشسته پیش از موعد شده‌اند. این درحالی است که افزایش سن بازنشستگی اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها در یکی از جلسات شورایعالی انقلاب فرهنگی قبل از سال ۹۰ مطرح شده بود و کامران دانشجو وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در این جلسه، پیشنهادات وزارت علوم برای افزایش سن بازنشستگی اعضای هیأت علمی را با اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی در میان گذاشت.

بازنشستگی زودتر از موعد اساتید موضوع جدیدی نیست و این مساله تا جایی پیش رفت که سال گذشته اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس هشتم خواستار پیگیری آن شدند.

اصلاح قانون بازنشستگی اساتید

پس از حذف گسترده اساتید دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه در زمستان ۸۸،  در مجلس شورای اسلامی اخباری از احتمال اصلاح قانون بازنشستگی اساتید مطرح شد. علی عباسپور تهرانی‌فرد رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس هشتم بهمن‌ماه سال گذشته از اصلاح قانون بازنشستگی اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها خبر داد و گفته بود: بازنشستگی اساتید در دانشگاه‌ها براساس قانون، پس از ۳۰ سال خدمت می‌تواند صورت بگیرد و مسئولان دانشگاه‌ها و وزارت علوم نیز با استناد به این قانون نسبت به بازنشسته کردن اساتید اقدام می‌کنند.

مخالفت رئیس جمهور با بازنشستگی بی‌رویه اساتید

در همین حال، روز ۱۴ تیرماه سال ۹۰  پایگاه اطلاع‌رسانی دولت اقدام به انعکاس نامه دو بندیِ محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور کشورمان خطاب به مرضیه وحید دستجردی و کامران دانشجو وزاری بهداشت و درمان و علوم تحقیقات کرد و در آن آمده بود: شنیده شده است که اساتید بی‌رویه بازنشسته می‌شوند؛ ضروری است تا بررسی و تصویب آیین نامه بازنشستگی اعضاء هیأت علمی در شورایعالی انقلاب فرهنگی، از هر نوع بازنشسته کردن اعضاء خودداری شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet