خبرگزاری خانه ملت

آغاز هفته وحدت
1391/04/20 12:01:34
سرویس استان ها
قاضی پور: آقای رئیس جمهور به داد دریاچه ارومیه برسید

سونامی نمک در راه است

نماینده مردم ارومیه در مجلس با بیان اینکه رئیس جمهور باید فکری به حال وضعیت کنونی دریاچه ارومیه بکند در غیراینصورت فاجع انسانی در این حوزه انتخابیه رخ می‌دهد، گفت: وضعیت دریاچه ارومیه در حالی به سوی بحرانی تر شدن می‌رود که در خصوص ابعاد این بحران زیست محیطی توسط کارشناسان هشدارهای زیادی داده شده است.
سونامی نمک در راه است نماینده مردم ارومیه در مجلس با بیان اینکه رئیس جمهور باید فکری به حال وضعیت کنونی دریاچه ارومیه بکند در غیراینصورت فاجع انسانی در این حوزه انتخابیه رخ می‌دهد، گفت: وضعیت دریاچه ارومیه در حالی به سوی بحرانی تر شدن می‌رود که در خصوص ابعاد این بحران زیست محیطی توسط کارشناسان هشدارهای زیادی داده شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/11274.jpg سونامی,نمک,در,راه,است Icana

نادرقاضی پوردر گفت‌و گو با خبرنگارحوزه انتخابیه خبرگزاری خانه ملت،افزود: خشک شدن دریاچه‌ ارومیه عوارضی همچون بروزطوفان‌های نمک را به همراه دارد، به طوری که این طوفان‌های نمکی باعث آسیب رسیدن به مزارع و بروز مشکلات تنفسی می‌شود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مطالبات مردم در زمینه دریاچه ارومیه آنقدر زیاد است که نمی‌توانیم در این زمینه سکوت کنیم و بر این اساس مسئولین باید در این خصوص اقدامات لازم را هرچه سریعتر انجام دهند.

وی ادامه داد: صنعت کشاورزی شهر ارومیه در حال نابودی است و در صورتی می‌توان از این فاجعه جلوگیری کرد که سر و سامانی به وضعیت بحرانی دریاچه ارومیه بدهیم.

قاضی پورافزود : خسارت‌های اجتماعی، اقتصادی و زیست محیطی ناشی از خشکی این دریاچه بر هیچ کسی پوشیده نیست، پس مدیران ارشد استان و کشور برای عملی کردن راهکارها تلاش مضاعف کنند.

عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس با اشاره به بحرانی‌تر شدن وضعیت دریاچه ارومیه در ماه‌های اخیرهشدارداد وافزود: درباره ایجاد سونامی نمک به واسطه خشک شدن این دریاچه، خواستار اختصاص منایع مالی بیشتر و تسریع در اجرای پروژه احیای دریاچه ارومیه شد.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet