آغاز هفته وحدت
1391/04/20 15:16:52
سرویس اقتصادی
موسوی در واکنش به واگذاری صادرات حداقل 500 هزار بشکه نفت توسط بخش خصوصی:

ورود بخش خصوصی به صادرات نفت تحریم‌ها را می‌پیچاند

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه صادرات حداقل ۵۰۰ هزار بشکه نفت از سوی بخش خصوصی یعنی بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌های موجود، این اقدام را اقدامی مثبت در جهت دور زدن تحریم‌ها خواند.
ورود بخش خصوصی به صادرات نفت تحریم‌ها را می‌پیچاند عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه صادرات حداقل 500 هزار بشکه نفت از سوی بخش خصوصی یعنی بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌های موجود، این اقدام را اقدامی مثبت در جهت دور زدن تحریم‌ها خواند. https://cdn.icana.ir/d/019/6066.jpg ورود,بخش,خصوصی,به,صادرات,نفت,تحریم‌ها,را,می‌پیچاند Icana

سیدموسی موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت درباره‌ ورود بخش خصوصی به صادرات نفت و حضور یک کنسرسیوم ایرانی شامل شرکت‌های خصوصی برای صادرات 30 درصد نفت به بازارهای جهانی گفت: این اقدام که با توافق بانک مرکزی، وزارت نفت و اتحادیه صادرکنندگان نفت ایران صورت گرفت، اقدام بسیار مناسب و به موقعی بود.

نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کنسرسیوم تشکیل شده از شرکت‌های فعال واردات و صادرات بخش خصوصی باید بیش از پیش حضوری فعال در صنعت نفت داشته باشند، افزود: واگذاری 20 تا 30 درصدی صادرات نفت به این کنسرسیوم اقدامی مثبت و در جهت استفاده بیشتر ظرفیت‌ها در کشور است.

وی ادامه داد: طبق قرارداده امضا شده، صادرات حداقل 400 تا 500 هزار بشکه نفت در روز به عهده کنسرسیوم شرکت‌های بخش خصوصی گمارده شده که این اتفاق در نوع خود بی‌نظیر بوده است.

موسوی اقدام اخیر را اقدامی دانست که از ظرفیت بخش خصوصی در مهم‌ترین مسئله استراتژیک کشور یعنی صادرات نفت بهره بگیریم و این اقدام، تدبیر و راهکاری برای دور زدن تحریم‌ها به شمار می‌آید.

وی با اشاره به حضور رستم قاسمی وزیر نفت، تصریح کرد: پس از حضور قاسمی در وزارت نفت بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود در این وزارت‌خانه یکی از اولویت‌های کاری قرار گرفت که این مسئله به خوبی اجرایی شده است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شجاعت همراه با تدبیر را در رستم قاسمی ستود و یادآور شد: هر چند صادرات نفت حقی حاکمیتی است ولی واگذاری بخشی از صادرات به بخش خصوصی می‌تواند به اعتبار نظام بیفزاید و می‌تواند تحریم‌ها رو دور بزند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet